Haber

ABD’den Süleyman Soylu’ya yanıt: ABD hükümetinin Türkiye’yi karıştırma çabalarına karıştığı imaları yanlıştır.

Bakan Soylu, dün katıldığı bir programda ABD Büyükelçisi’nin Türkiye’ye zarar vermeye çalıştığını belirterek, “Amerikan Büyükelçisi’ne buradan söylüyorum, size hangi gazetecilerin yazdığını biliyorum, kirli ellerinizi Türkiye’den çekin, diyorum. Çok net, kirli elleriniz Türkiye’dir” dedi. Neler yaptığınızı, hangi adımları attığınızı, Türkiye’yi nasıl karıştırmak istediğinizi çok net biliyorum” dedi.

ABD’NİN TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRDIĞI UYGULAMASI YANLIŞTIR”

Amerika’nın Sesi’nin (VOA) konuya ilişkin sorusuna e-posta ile yanıt veren ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin ABD’nin köklü ve değerli bir NATO müttefiki ve ABD’nin güvenlik ortağı olduğunu belirterek, “ABD hükümetinin ortalığı karıştırma çabaları… Hindi.” Katıldığı veya desteklediği her türlü ima yanlıştır.” dedi.

“TÜRKİYE ABD’NİN GÜVENLİK ORTAĞIDIR”

Türkiye, uzun süredir devam eden ve değerli bir NATO müttefiki ve ABD’nin güvenlik ortağıdır. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yurtdışındaki ABD vatandaşlarının emniyet ve güvenliğinden daha yüksek bir önceliği yoktur. Yurtdışındaki ABD büyükelçilikleri ve konsoloslukları, ABD vatandaşlarını bölgede meydana gelen belirli olaylar ve değişiklikler hakkında gerçek zamanlı olarak bilgilendirmek için uyarılar yayınlıyor. Bu, ikili siyasi veya ekonomik hususlardan bağımsız olarak yapılır.

haber-azdavay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu