Haber

Adana’da 23 Nisan kutlamalarında ilkokul öğrencisi depremzedelere talimat verdi

ADANA’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Tatil kapsamında valilik temsilcisi olarak atanan ilkokul öğrencisi Alya Gürlü (10), depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdi. Alya, “Depremde ampute olan kardeşlerimin ihtiyaçları olan protezlere bir an önce kavuşmalarını istiyorum” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Parkı’ndaki anıta çelenk bırakılmasıyla başladı. Daha sonra ilk ve orta okullardan yüzlerce öğrenci bayraklarla, kortej eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü. Burada düzenlenen törene Adana Valisi Süleyman Elban, 6. Kolordu Komutan Yardımcısı ve Müşterek Özel Kuvvetler Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Nihat Ergün, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinliklerde öğrenciler şiirler okudu ve halk oyunları sergiledi. Ardından şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi.

MİNCİ ALYA TALİMATLARINDAN SALGIN Törenin ardından görevine başlayan Vali Süleyman Elban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında temsili olarak koltuğunu Cebesoy İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Alya Gürlü’ye devretti. Anne babası ve ablasıyla birlikte Adana Valiliği’ne gelen Alya Gürlü, Vali Elban’a çiçek verdi. Daha sonra valilik makamında oturan Alya, depremzedeler için talimat verdi. Alya, “Depremde çok fazla çocuk oluyor. Öncelikle tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyorum. Ayrıca depremden ampute olan kardeşlerimin de bir an önce ihtiyaçları olan protezlerine kavuşmalarını istiyorum” dedi.

Vali Elban da 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunarak herkesin bayramını kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu