Haber

Altındağ Belediyesi depremzedelere barınma ve sıcak yemek desteği veriyor

Altındağ Belediye Konukevi ve Huzurevine yerleştirilen depremzedelere belediye desteği devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Doğantepe Mahallesi’ndeki Hasta ve Yakınları Konukevi ile Yaşlılar Evi’ne yerleştirilen depremzedelere yakın ilgi gösterildiği belirtildi.

Belediye Başkanı Asım Balcı’nın ziyaret ettiği depremzede ailelerinin yeni konutlarına alışmaya çalıştıklarına değinildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Balcı, deprem bölgesine destek için belediyenin ilk günden itibaren seferber olduğunu belirtti.

Balcı, “Yapılan tüm yardımlar bölgedeki hayatı bir nebze olsun rahatlatıyor ve burada kalanların hayatını kolaylaştırıyor. Depremzede olan vatandaşlarımıza ilgi ve desteğimizi sürdürmeliyiz.” terimleri kullandı.

Balcı, evlerini, mahallelerini, alıştıkları düzeni terk etmek zorunda kalan çok sayıda depremzede olduğunu belirtti. açıklama yaptı.

Depremzedelere giyecek, gıda, hijyen malzemesi, kömür, barınak ve sıcak yemek yardımı yapıldığını belirten Balcı, şunları kaydetti:

“Hasta ve Yakınları Misafirhanemiz ile Yaşlılar Yurdumuz’a yerleştirdiğimiz depremzede vatandaşlarımızı sık sık ziyaret ederek onlara moral vermeye çalışıyoruz. Artık burası onların evi. Evler ve düzen, onları bir nebze olsun gülümsetebilirsek ne mutlu bize.”

palu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu