Teknoloji

Android’den iPhone’a geçiş yapanların sayısındaki artış dikkat çekiyor

Android’den iPhone’a geçiş yapan kullanıcı sayısı son beş yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Araştırma şirketi CIRP’nin yeni bir raporuna göre, Mart 2023’te sona eren 12 aylık dönemde, ABD’de iPhone satın alanların yaklaşık %15’i Android telefonlardan geçiş yaptığını bildirdi.Yaklaşık %83’ü daha önce bir iPhone’a sahip olduklarını söyledi.

Rapora göre, Mart 2022’de sona eren bir önceki yıla göre Android telefonlarını iPhone ile değiştirenlerin sayısında %4 artış . Şirket, son dokuz yılın iPhone satın alma verilerini analiz etti ve buna göre Android’den iPhone’a geçişin en yüksek olduğu dönem, Mart 2016’da %21 ile biten 12 aylık bir devir oldu..

Ayrıca, 2018’de yeni Android telefonlarını değiştirenlerin sayısı yıllar içinde %15’e düştü. Android dışında, kullanıcıların geri kalan %1 ila %2’si “aptal” telefonlardan geçiş yaptı veya ilk kez sahip oldu.

CIRP raporunda “ Mobil işletim sistemlerini değiştirmek, akıllı telefon sahipleri tarafından bir zorluk olarak algılanıyor, bu nedenle işletim sistemlerine yüksek bağlılık gösteriliyor. Yine de geçiş yaşanıyor ve bunu anketlerimizde takip ediyoruz. Geçen bir veya iki yılda, eski Android kullanıcıları, iPhone alıcılarının artan bir yüzdesini oluşturuyor gibi görünüyor.” denir.

Apple’ın iPhone’u, küresel akıllı telefon pazarı düşüşteyken bile liderliğini kaybetmedi. En son gelir duyurusunda, şirket iPhone segmenti, ikinci çeyrekte 51 milyar dolar gelir elde etti. açıkladı. Ancak analistler, artan iPhone satışlarını Apple cihazlarının uzun ömürlü olmasına ve ekosisteminin bağlanabilirliğine de bağlıyor.

haber-olur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu