Yaşam

Antalya’da ‘Aşk Her Şeydir’ konseri düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesiİsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Çoksesli ÇocukGençlik ve Yetişkin Koroları tarafından ‘Aşk Her Şeydir’ konseri düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda gerçekleştirilen konserde Çocuk ve Gençlik Korosu’nun şefliğini Nazlı Ünlüsoy Aybaş, Yetişkinler Korosu’nun şefliğini Ahmet Rauf Ulusoy üstlenirken; Korolara piyano eşliğinde Rufina Bahadır da eşlik etti.

Konserde ilk olarak Çocuk Korosu sahne aldı. Koro, ‘Annemize Şarkı’, ‘İnatçı İki Keçi’, ‘Bir Dünya Kuralım’ gibi çocuk müziklerini seslendiriyor; Ardından sahne alan Gençlik Korosu ‘Gemiler Giresun’, ‘Ederlezi’, ‘Dök Zülfunu’ gibi eserler seslendirdi. Son olarak Yetişkin Korosu ‘Turnalar’, ‘Dost Karavan’, ‘Laçin’, ‘Sonbahar Yaprakları’ ve ‘Zafer Marşı’nı seslendirdi. Konserin son bölümünde tüm korolar aynı anda sahne alarak ‘Aşk Her Şeydir’ adlı parçayı seyirciyle buluşturdu.

Konserin sonunda İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Şube Müdürü Okan Atila, Nazlı Ünlüsoy Aybaş, Ahmet Rauf Ulusoy ve Rufina Bahadır’a çiçek takdim etti.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu