Ekonomi

Ayvalık’taki Kadın Üreticilerin El İşi Ürünleri

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki kadın üreticilerin el emeği ürünlerini bir araya getiren “Mahalleevleri” projesinin ikinci satış ofisinin açılışı Alibey (Cunda) Adası’nda gerçekleştirildi.

Ayvalık Belediyesi Bakanı Mesut Ergin, polis başvuru ofisinin bulunduğu yeni hizmet binasında açılan satış ofisinin kadın girişimciler için değerli bir gelir kaynağı olduğunu belirterek, “Onlar ürettikçe gurur duyuyoruz.”

Geçtiğimiz yıl hizmete açılan Otomobiller Meydanı’ndaki (Dr. Fazıl Doğan Meydanı) satış ofisinin ardından ikinci satış ofisini eşi Canan Ergin, üretici kadınlar ve vatandaşların katılımıyla açan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, şunları söyledi: : El sanatları satış ofislerimizde sergilenerek satışa sunulmaktadır. Buradan elde edilen gelirler kadın girişimcilerimizin aile bütçelerine az da olsa katkı sağlıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana hayata geçirdiğimiz beş mahalle evimiz kadın girişimciler için değerli bir gelir kaynağı oldu. Onlar ürettikçe gurur duyuyoruz” dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu