Haber

Büyükelçilik aracıyla Türkiye’ye kokain kaçırırken yakalandılar.

Sofya’daki Brezilya ve Katar büyükelçiliklerinde şoför olarak çalışan iki kişi, Sofya’daki Brezilya Büyükelçiliğine ait bir araçta 58 kilo kokain taşıdı. 20 Ekim bahar saatlerinde Kapıkule’de yapılan aramada Bulgaristan’dan alınan kokain ele geçirildi. Tutuklanan sürücülerden biri, para karşılığında 2 torba kokain taşıdığını itiraf etti. Kokainin piyasa fiyatı 300 milyona yakın.

Büyükelçilik aracında kokainle yakalanan iki sürücünün Gümrük Muhafaza gruplarına yaptığı ifadelere HalkTV’den Dinçer Gökçe ulaştı.

‘ÇANTALARI TESLİM EDİP PARALARI ALACAĞIM’

Katar Büyükelçiliği’nde şoför olarak çalıştığını söyleyen Petar Zdravkov Yordanov (52), Kapıkule’ye ulaşmadan önce yol kenarında duran bir kişiden iki çanta dolusu kokain aldığını söyledi. Yordanov şöyle devam etti: “Çantalarda ne olduğunu sorduğumda kişisel eşyaları olduğunu söyledi. Çantaları aldığım için 300 Leva (4.500 TL) alacaktım. Çantaları Türkiye’ye getirdikten sonra anlaştığımız parayı alacaktım. “Parayı nereden alacağıma dair hiçbir bilgim yoktu” dedi.

Kokain dolu poşetleri kendisine veren kişinin 45 yaşında ve Bulgarca konuşan bir kişi olduğunu anlatan Yordanov, bu kişinin tarifini Gümrük Muhafaza gruplarıyla paylaştı.

‘OBJEKTİF OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM’

8 yıldır Brezilya Büyükelçiliği’nde şoför olarak çalıştığını söyleyen diğer şüpheli Kiril Vasilev Dimitrov (54), ifadesinde kokain dolu çantalarla hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi. Petar Zdravkov Yordanov’un durmasını istediği yerde yaklaşık 2 dakika beklediklerini anlatan Dimitrov, “Petar durduğumuz yerde araçtan indi; İki dakika içinde arabanın bagajına bir şey koydu. Oturduğum koltuğun arkasına bir çanta koydu. Çantayı aldığı kişiyi veya yeri görmedim. Konumumuz yol üzerinde olduğu için biraz şüphelendim. “Ancak Petar ile aynı meslekte olmamızın zararlı bir yanı olduğunu düşünmedim” dedi.

ÇAĞRIYI GÖRDÜĞÜNDE ‘YANDIK’ DEDİ

Dimitrov, Kapıkule Gümrük sahasında arama yapan memurları gören Yordanov’un kendisine dönüp “Yaktık” ifadesini kullandığını söyledi. Dimitrov şöyle devam etti: “Uyuşturucu kesinlikle bana ait değil.” Yordanov ile 8 yıldır arkadaş olduklarını söyleyen Dimitrov, Bulgaristan ve Türkiye’de elçilik aracını zaman zaman izinsiz kullandığını da anlattı. (HABER MERKEZİ)

haber-yayladere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu