Haber

CHP’de İstanbul ilçe adayları tanıtılıyor… İmamoğlu’na tepki! ‘Utanç vericisin’

Podyumda konuşan CHP İBB Başkanı Ekrem İmamoğluSarıyer’in mevcut belediye başkanı Şükrü Genç’in taraftarları arasında gerginlik yaşandı.

İmamoğlu şunları söyledi: Değerli arkadaşlar, orada attığınız sloganlarla Başkan Şükrü’nün ayıbı oluyorsunuz. Orada otur ve beni dinle, sonra işaretlerini tekrar kaldır .” söz konusu.

İmamoğlu kürsüye ilk adımı atarak CHP’deki kariyer serüvenini detaylı bir şekilde anlattı.

İmamoğlu daha sonra ilçe belediyesi adaylık sürecine değindi.

İBB Lideri İmamoğlu’nun İBB Başkanlığı dönemini anlatması ve ilçe adaylarından çok kendi ismine öncelik vermesi dikkat çekti.

İmamoğlu’nun CHP lideri edasıyla yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

Kızan olacak, üzülen olacak, herkes bir şekilde bu partiye bir şekilde belediye başkan adayı olarak atandı.

Haksızlık, hukuksuzluk vb. konularda tartışma yapılabilir. Burada sizi temin ederim. Hepinizin huzurunda il başkanımıza teşekkür ediyorum.

Üç gün sonra yaralar iyileşir, kalpler güzelleşir, insanlar birbirini çağırır, kırılan kalpler onarılır ve yola çıkarlar. İstanbul’da daha büyük bir sorunumuz var.

İstanbul seçimleri A şahsının ya da B şahsının seçimi değildir.

İstanbul’da 2019 yılından bu yana uyguladığımız yönetici ve halkçı belediyeciliği hep birlikte bir üst aşamaya taşıyacağız. Bak ve göreceksin. Birlikten doğan güçle İstanbul adına çok daha büyük işler başaracağız.

31 Mart’tan sonra İstanbul’un dört bir yanındaki ilçelerde halkçı belediyecilikle buluşacağız, birliktelikten doğan güçle birçok ilçede birlikte çok daha keyifli ve değerli çalışmalara imza atacağız.

İstanbullular daha fazla şehir restoranı, daha fazla kütüphane, daha fazla spor tesisi istiyor. Bütün bunları ancak bizim başarabileceğimizi biliyor.

Kentsel dönüşümde ortaya koyduğumuz ucuz ve güvenli modelin yaygınlaşmasını istiyorlar. İstanbullular asla o eski israf ve ihanet aşamasına dönmek istemiyor.

ERMENİLERİN ŞEHRİ İSTANBUL

Bu şehir herkesin şehridir. Bu şehir Kürtlerin şehridir. Bu şehir Alevilerin şehridir. Bu şehir Boşnakların şehridir. Bu şehir Ermenilerin şehridir. Bu şehir Süryanilerin şehridir..

 

Gelecek Haberin Detayları…

En son gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza indirin. (iOS, Android)Twitter’da kurabilir @Haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

 

 

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu