Haber

Darıca’nın yeni yaşam alanı hizmete açılıyor

Darıca Nenehatun Çayı’nı rehabilite eden Büyükşehir, sosyal donatılarıyla da bölgeyi çağdaş bir yaşam alanına kavuşturdu.

‘Mutlu şehir Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda insana dokunan hizmetler üreten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’da şehre bir yeni yaşam alanı ekledi. Bu kapsamda Büyükşehir, Nenehatun Deresi’nin ıslahı ile başladığı “Sırasöğütler Nenehatun Yürüyüş Yolu ve Parkı” imalat çalışmalarını tamamlayarak Darıca’ya yeni bir yaşam alanı kazandırdı. Spor ve yaşam alanına dönüştürülen Darıca Nenehatun Deresi, son imalatların da tamamlanmasının ardından çekim merkezi haline geldi. Darıca’nın yaşam kalitesini yükselten proje bölge sakinlerinden tam not aldı.

 

5 BİN 218 METREKARE YÜRÜYÜŞ YOLU

Toplam 45 bin 580 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen “Sırasöğütler Nenehatun Yürüyüş Yolu ve Parkı” 7’den 70’e herkesin spor yapabileceği, güzel vakit geçirebileceği yeni bir yaşam alanına dönüştü. Proje kapsamında 5 bin 218 metrekare yürüyüş yolu, 4 bin metrekare bisiklet yolu yapıldı. ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda futbol sahası, 2 basketbol sahası ve 3 çember basketbol sahasını gençlerin hizmetine sunan Büyükşehir, biri manisiz olmak üzere 3 farklı çocuk oyun parkı ve trambolin alanı oluşturdu. . Yetişkinleri de düşünen Metropolitan, bu kapsamda sağlıklı bir yaşam için fitness ekipmanları kurdu.

 

600 AĞAÇ DİKİLDİ
Yeşile ve çevreye büyük önem veren Büyükşehir, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Darıca Nenehatun yürüyüş yolunu yeşil bir nesle dönüştürdü. Buna göre 151 Süs Elma, 74 Süs Armut ve Ova Akçaağaç, 72 Altın Binici, 55 Pembe Çiçekli Akasya, 35 Süs Kiraz, 25 Akçaağaç ve Leylandi, 20 Çınar, 16 Manolya ve Süs Erik, 15 Alıç dahil 600 ağaç dikilerek, 13 Ihlamur, 6 Meşe ve 2 Zeytin, Darıca Nenehatun yürüyüş yolu yeşile büründü. Proje kapsamında 23 bin metrekare alan çimlendirildi.

 

HUZURLU VE GÜVENLİ

Ayrıca dinlenme yerleri oluşturan Büyükşehir ekipleri, yürüyüş yolu boyunca 16 kamelya ve 35 bank kurdu. Böylece Darıcalılar Büyükşehir’in çalışmalarıyla eski görüntüden uzak, huzur ve inanç içinde yaşayabilecekleri yeni bir sosyal alana kavuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

milasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu