Haber

Edirne’de çıkan anız yangını yüzlerce dönüm araziyi etkiledi

Edirne’de çıkan anız yangını büyüyerek yüzlerce dönüm araziyi etkiledi. senin alevlerin

Huzurevinde kalan yaşlılar, huzurevinin bahçesine doğru ilerlemesi nedeniyle güvenli bölgeye alındı. Yangın, ekiplerin saatlerce süren müdahalesinin ardından kontrol altına alındı.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde çıkan anız yangını, rüzgarın etkisiyle yüzlerce metre ilerledi. Alevler ilçeye bağlı Demirtaş Mahallesi’ne kadar ilerledi. Burada bulunan huzurevinin bahçesine ilerleyen alevler nedeniyle huzurevinde yaşayan yaşlılar yangın tehlikesine karşı tahliye edildi.

Malkoç köyünde de çıkan tarlada çıkan yangında saman balyaları küle döndü. Rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan yangında 750 dönüm arazi küle dönerken, ekiplerin saatlerce süren uğraşı sonucu kontrol altına alındı.

Ayrıca huzurevinin bahçesinde bulunan kümes hayvanları ve 7 kovan arı telef oldu. Uzunköprü itfaiyesinden 4 araç, Edirne itfaiyesinden 3 araç, Keşan itfaiyesinden 2 araç ve Havsa, Kırcasalih, Küplü ve Kırklareli itfaiyesinden 1’er araç. Öte yandan yangına 5 kova, 3 bekolu yükleyici, 9 tanker ve orman işletme müdürlüğüne bağlı araçlar katıldı. – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu