Haber

Gazze’deki Hristiyanlar İsrail’in Bombardımanından Endişeli

Gazze Şeridi’ndeki Katolik Kilisesi’nde ayin yapan Hıristiyanlar, İsrail’in kilise yakınlarına düzenlediği bombardıman nedeniyle büyük tedirginlik yaşadı.

Filistinli Rahip Mitri Rahib, Salı günü İsrail’in Gazze’deki Katolik Kilisesi çevresindeki bombardımanı sırasında çekilen görüntüleri X platformundaki hesabından paylaştı.

Bombardıman mahallinde, Gazze’deki Hristiyan cemaatinin kilisede ayin sırasında yaşadığı tedirginlik, patlamanın etkisiyle camdaki kitapların uçuştuğu ve bazı tabelaların kaldırıldığı görülüyor.

Cemaatteki çocukların dehşet içinde annelerine sarıldıkları ve kilisedekilerin çığlıklarının duyulduğu görüntülerde, bazı kadınlar insanları sakinleştirmek için “içeride kalın” ve “sakin olun” önerilerinin yanı sıra, Filmi çeken kişi: “Gördüğünüz gibi bombardıman çok şiddetliydi.” Kelimeler dahildir.

Mitri Rahib de paylaşımında, “İsrail hava saldırısı Gazze’deki Katolik Kilisesi’nin hemen dışındaki bölgeyi havaya uçururken, ‘Kutsal Meryem, şimdi ve ölüm anında biz günahkarlar için dua et’ diye dua ediyorlardı.” sözlerini kullandı.

Bölgeden alınan bilgiye göre kilise ve yetimhane kompleksi, İsrail baskınlarında evleri yıkılan ve kendilerine güvenli bir yer arayan yaklaşık 700 Gazzeli’ye ev sahipliği yapıyor.

derinceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu