Ekonomi

Google, Bitcoin ETF Reklamlarını Yayınlayacak

Google, reklamcılık politikaları gereği Bitcoin ETF reklamlarını yayınlamasa da bu konuda değişiklikler olacak. Bitcoin ETF reklamları önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak.

Kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in yükselişi yeni bir pazar yarattı. Ancak bu pazarda Google reklam desteği sağlamadı ve birçok yasak ve sakınca haberi gündeme geldi. Google her ne kadar temkinli yaklaşsa da yeni bir değişim yaklaşıyor. Çünkü kripto para dünyasının dünyaca ünlü platformlarından biri olan Cointelegraph’ta yeni bir gelişme ortaya çıktı. Açıklamalara göre Google, Bitcoin ETF reklamlarına izin vermeye başlayacak. Bu iznin kripto sektörü üzerinde olumlu bir etkisi olacak.

Bitcoin ETF İçin Kritik Tarih Bugün!

Haberde yer alan bilgilere göre bugün Bitcoin ETF reklamları için kritik tarih. Yalnızca ABD ile sınırlı olacak düzenlemede reklam yapmanın önündeki engeller kaldırılacak. İlgili düzenleme, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’nin (SEC) aldığı karara dayanmaktadır. SEC’in 10 Ocak’ta yaptığı görüşmelerde 11 şirketin şartlara uyduğu belirtildi.

Reklamlar kripto bölümünün tamamını kapsamıyor. Ancak ETF ile sınırlı olsa da sektör açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. ETF segmentinde bile günde 8,55 milyar arama yapılıyor ve bu da Google’ın önemli bir reklam pazarına ulaşmasını sağlayacak. Google, resmi düzenlemeye ilişkin açıklamalar yaptığında ayrıntılar netleşecek. Ayrıca bu açıklamada kripto para birimi bölümünün geleceğine ilişkin görüşler de yer alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu