Haber

Hamza Dağ seçim gündemini değerlendirdi: İlk turda biter

ensonhaber.com

Türkiye seçime odaklanmış, sandıkların gelmesini beklemektedir.

Siyasiler sahada kampanyalarına devam ediyor.

Öte yandan televizyon kanallarında boy gösteren adaylar gündemi daha da pahalı hale getiriyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı bir televizyon programında seçim öncesi çok değerli değerlendirmelerde bulundu.

Dağ, İzmir’deki son durumu değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci basamakta zafere ulaşacağını söyledi.

“İzmir’de AK Parti’ye geçiş var”

Dağ dedi ki:

“Bizi İzmir’de tanıyanlar bilir, seçim dönemi dışında da İzmir sokaklarında adım adım yürürüz. Sokağın nabzını tutma, taleplerini yükseltme ve bunu hayata geçirme noktasında bakıyoruz. yönetici pozisyonu.

Bir değerlendirme yaparken son 2-3-4 yılın trendlerine bakıyoruz, böyle mi oldu, böyle değil. Eğilimler açısından tablo lehimizeydi. Ben İzmir milletvekiliyim, İzmir’in demografik yapısını çok iyi biliyorum.

Evlere girdiğimizde bir önceki seçimde bize oy vermeyen CHP, HDP ve Yeter Parti’nin kısmen partimize, çoğunlukla da Cumhurbaşkanımıza oy verdiğini görüyoruz.

“Seçim ilk turda biter”

Bu seçim ilk turda biter. Milletimize o iki haftayı yaşatmaya hakkımız yok. Olabildiğince pozitif olduk. Kılıçdaroğlu, seçim kampanyasını olumsuzluklar üzerine yürütüyor. Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta amacına ulaşamayacak.

“Memurların değerlendirmesi temmuz ayında olacak”

Dağ, memur zammı konusuna da değindi. “Kamu çalışanları ile ilgili açıklamalardan sonra memurların da beklentilerinin olduğunu biliyoruz. Çalışma Bakanımızla da görüştük. Memurların değerlendirmesi temmuzda olacak. Benzer bir artışın memurlarla ilgili olacağını söyleyebiliriz.”söz konusu.

“İmamoğlu gündemde olmayınca çevresini de rahatsız ediyor”

Dağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adli soruşturma devam ediyor. Siyasi yönden bakacak olursak Erzurum’daki olay normalde olmaması gereken bir olay. Üstelik dün Gaziantep’te oldu. Tribünlerimizi taş ve sopalarla bastılar. seçim dönemi olmadı ama oluyor böyle olaylar bence bunun için yapılmış bir şey.

Hiçbir şey onu gölgeleyemez. Buradan siyasi sonuç almak söz konusu mu? Bununla ilgili bir çalışma var ama ben en çok İmamoğlu’nun gündem olmayınca çevresini de rahatsız ettiğini, oradan gündem olmaya çalıştığını görüyorum. Gündem yok. Ya Cumhurbaşkanımız ya da Kılıçdaroğlu gündemde. Muhtemelen kalabalık görünsün diye kalabalık caddede miting yapalım diye düşündü.

YSK’nın uygun görmediği bir alandır. Bu olaydan sonra sıradaki programı Konya’dır ama Konya’ya gitmez, İstanbul’da bir karşılama bekler. Oradan da sonuç alamadı. İnşallah İmamoğlu, bu seçimler lehimize sonuçlandıktan sonra sonuç almaya çalışan suni bir siyasetçi olarak siyaset tarihine geçer.

Sahte ses ve görüntü iddiası

Ses kaydını yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi olay. Tanıtım ve medya başkanıyım, bilmiyorum. Acaba Amerika’da falan falan olan bir imaj var mı? Bunu konuşmaları bile ayıp.

Böyle şeylere başvurmamıza gerek yok. Konuyu açtıklarına göre sanki iki yerde görüntü ya da ses kaydı var. Bu iki yer de Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyen kuruluşlar.

İnsanlar bana hep soruyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmi var mı? Bilmiyorum. Bu tür şeylere ihtiyacımız yok. Hep soruluyor bilgimiz yok. Böyle bir gündemimiz yok.

“Kılıçdaroğlu’ndan hakkımı alacağım”

Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık ses kayıtlarını hep çaldı. Şimdi 10 yıl oldu, iftiradır diyor. Neden yıllarca dinledin?

Dağ, o dönemde seçim kampanyaları sırasında kendisine bu sahte ses kayıtlarının sorulduğunu belirterek, Kılıçdaroğlu’nu Allah’a havale ediyorum. Ahiret var diyorum. Ahirette ise ancak o andaki durumdan hakkımı alacağım.”yorum yaptı

haberkorgan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu