Haber

Hatay’da Başkan Savaş İskenderunlularla buluştu

HATAY (İGFA) – Vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşu ziyaretlerine devam eden Savaş, İskenderun Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret ederek oda idaresinin taleplerini dinledi.

Ziyaretlerinin devamında İskenderun Ortodoks Vakfı üyeleri ile bir ortaya gelen Savaş, Hristiyan hemşerileri ile hasbihal ederek Hatay’ın kardeşliği ve bütünlüğünü korumak ismine uğraşlarına devam edeceğinin altını çizdi.

SAVAŞ: BİZ BÜTÜN RENKLERİMİZLE HATAY’IZ

Ziyarette birlik beraberlik iletilerine yer veren Savaş, “Hristiyan kardeşlerimizin sevgi ve saygı çerçevesinde ülkemize müthiş katkıları var. Teşekkür ediyorum ve içten gelerek iyi ki varsınız diyorum. Hatay sizlerle daha güzel ve sizlerle daha yaşanabilir bir şehir. Biz bütün renklerimizle Hatay’ız ve böyle olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretlerine Dumlupınar Mahalle sakinleri ile devam eden Lider Savaş, mahallede büyük sevgi seli ve alkışlarla karşılandı.

Ziyarette mahalle sakinlerinin taleplerini yerinde dinlemek ismine bir ortaya geldiğine dikkat çeken Savaş, meselelerin tahliline yönelik Hatay’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve ülke gündemini kıymetlendirdi.

Gün sonunda Alevi Kültürünü Araştırma Derneği’nin (AKAD) nazik davetine katılan Savaş, konuşmasında birlik beraberliğe dayalı kıymetli iletiler verdi. AKAD tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde konuşma yapan Savaş, “Hatay farklı etnik köken ve kültürleri barındıran bir şehir. Bu birlikteliği sürdürmek adına var gücümüzle hareket ederek Hatay’daki barışı devam ettirmeyi amaçlıyoruz. Hep birlikte Türk bayrağı gölgesi altında yaşamaktan onur duyuyoruz” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu