Haber

İSTANBUL-KAĞITHANE’DE İSKİ’NİN ANA SU HATTI PATLADI; EVLER GÖLE, YOLLAR ARABAYA DÖNDÜ

KAĞITHANE’de İSKİ’nin Levent Mahallesi’ni besleyen ana hattının su borusu patladı. Yaklaşık iki saat boyunca akan su yolları dereye çevirirken, bazı evler göle döndü. Evlerine dolan suyu boşaltmaya çalışan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Olay, saat 18.00 sıralarında Merkez Mahalle Bahçeli Sokak’ta meydana geldi. Beşiktaş Levent Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan ve caddenin içinden geçen ana irsaliye hattı patladı. Suyun basıncıyla büyük bir çukur oluşurken, patlamanın olduğu noktadan yollar dereye döndü. Yoldan taşan su, Sarı Kanarya Sokak’ta Güllücün Apartmanı’nın zemin katındaki daireyi doldurdu.

EVİN SUYUNU BOŞALTMAYA ÇALIŞTILAR

Suyun dolduğu apartman sakinleri ve komşular, eve dolan suyu boşaltmak için yoğun çaba sarf etti. Daireden çıkan suyun karşı daireye akmaması için daire girişine ahşap doğramalar ve dolap konulmuştur.

İKİ SAAT SONRA YANGIN GRUPLARI OLAYA GELDİ

Bina sakinlerinin iddiasına göre, tüm aramalarına rağmen patlayan su borusuna müdahale edilmedi. Olaydan yaklaşık 2 saat sonra sokağa gelen itfaiye ekipleri apartmandaki suyu boşaltmak için çalışma yaptı.

“HER YERE BAKTIK BİLE KİMSE GELMEDİ”

Kendi çabasıyla suyun akışını değiştirmeye çalışan İsa İncegül, “Evde oturuyordum. Evimizi su bastı. İSKİ ve belediyeyi aramamıza rağmen henüz kimse gelmedi. Kendi çabalarımızla uğraşıyoruz. Evimiz şuan battı evimiz su dolu şu an yardım bekliyoruz yani 1 buçuk 2 saattir oluyor yetkilileri aradık kimse gelmedi gelebildik Onlara ulaşmıyoruz. O yüzden bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu