Haber

Kadıköy’de hız yapan ve modifiyeli araçlara trafik kontrolü

Kadıköy’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince hız yapan, aşırı egzoz kullanan ve modifiyeli araçlar için trafik denetimi yapıldı. Kontrollere takılan alkollü sürücü pişmanlıklarını dile getirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Grupları Amir ekipleri, İstanbul Kadıköy ilçesi, Kadıköy sahil yolu, Çetin Emec Bulvarı ve Caddebostan olmak üzere farklı noktalarda oluşturulan kontrol noktalarında egzozu abartılı modifiyeli araçlar, modifiyeli araçlar, süratçiler ve çok sayıda motosikletliye yönelik denetimler gerçekleştirdi. . Durdurulan araç ve motosikletlerin motorları ve egzozları incelenerek egzoz sisteminde fazlalık veya modifikasyon olup olmadığı detaylı olarak incelendi. Kontrollerde sürücü belgeleri ve ehliyetleri de kontrol edildi. Aşırı egzoz yapan, modifiyeli araç ve motosikletler, denetimde reflektörü olmayan, yüksek hızla gidenler veya ruhsatsız, ruhsatsız araç ve motosiklet kullananlar hakkında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından cezai işlem uygulandı. ve ayrıca alkollü araç kullananlar. Kadıköy’de Trafik Denetleme ekipleri tarafından 23.00 – 01.00 saatleri arasında gerçekleştirilen kontrollerde toplam 31 sürücüye cezai işlem uygulanırken, toplam 89 bin 948 TL ceza kesildi.

“Kimse içki içip araba kullanmamalı”

Muayene sırasında alkollü yakalanan sürücü ET, “Vallahi yakalandık. Bir şey diyemem. Arkadaşlar görevini yaptı. Teşekkürler. Kimseye alkollü araç kullanmasını tavsiye etmem. 5 bin lira ceza yedik herhalde.”

“Cezayı ödeyin”

Aldığı cezayı öğrenen alkollü sürücü, denetim uygulamasını çeken gazetecilere “Cezayı ödeyin” şikayetinde bulundu. Olay yerine gelen alkollü sürücünün yakınları, bağlanmak istenen çekiciyi durdurmaya çalıştı. Sarhoş sürücü ET aracını kurtarmaya çalışırken renkli görüntüler kameraya yansıdı.

“Motosiklet maceram sona erdi”

Kontrolde 24 bin lira ceza kesilen Buyruk Kolay, “Cepheyi kaldırdım. Arkamda polis vardı görmedim. Sonra yalvardım, kaçamadım ama 24 bin lira ceza yazdılar.” Ailem duyunca parasını öde derler. Motor için kredi çektim. Motosiklet maceram bitti.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu