Yaşam

Kadınlar Çalışmamalı ve İlk Adımı Atmamalı! Kadın Erkek İlişkilerine Yaptığı Yorumlarla Gündem Olan TikToker

TikTok’ta zaman zaman bazı hesapların paylaşımları gündem oluyor. Aycan isimli genç kız, manifesto ve feminenlikle ilgili yaptığı paylaşımlarla son dönemin en popüler profillerinden birine sahip! Özellikle kadın erkek ilişkilerine dair yaptığı yorumlar, birçok tartışmanın da alevlenmesine sebep oluyor. Gelin, Aycan’ın aşka ve ikili alakalara dair yaptığı değişik paylaşımları mercek altına alalım.

Kadınların hipergami olduğunu argüman eden Aycan, alakalarda mutsuz olma sebeplerini de açıklıyor.

Genç bayan, yaptığı paylaşımlarda ekseriyetle eşitliğin gerektiğini savunuyor. Aycan, bayanları hipergamik olarak nitelendiriliyor. Yani bayanların kendisinden daha düşük kastta bir bireyle keyifli olamayacağını söylüyor. Bir bayanın karşısındaki şahısta kendiyle eş paha bir kültür düzeyi, maddi gelir ve bilgi birikimi aradığını belirtiyor. Yaptığı bu paylaşım, yorumlarda da çeşitli tartışmalara sebep oluyor. ‘Eskiden kadınlar bunu inkâr ederdi, artık kabul ediyorlar.’ diyenler de var, ‘Gerçekten çok doğru, erkek arkadaşımla ayrılma sebebim buydu.’ yorumunu yaparak Aycan’a hak verenler de.

Aycan’a nazaran bayanların hissettiği kaybetme korkusu, alakada bayanın pahasını düşürüyor.

Aycan, ilgideki temel dengesizliğin bayanların ve erkeklerin tıpkı oranda kaybetme korkusu duymamasından kaynaklı olduğunu düşünüyor. Şayet bayanlar kaybetme korkusunu daha çok yaşıyorsa bu durumun ikili alakalarda bayanın kıymetini yitirmesine sebep olabileceğini de ekliyor. Ayrıyeten yaptığı gözlemlerde bayanların çoğunlukla ‘ortalama’ erkekleri kaybetmekten korktuğunu söylüyor ve bunu yanlışsız bulmadığını belirtiyor. Bayan takipçilerini bu hususta uyararak şayet bu türlü davranmaya devam ederlerse erkeklerin onların hayatlarını mahvedeceği yorumunu yapıyor.

“Adım atma, attır!”.

Asla bir bayanın bir erkeğe adım atmaması gerektiğini söyleyen Aycan, bir yerde kurulan ufak göz temaslarının ya da öz inanç belirten soru sormalarının erkeğin ilgisini kolaylıkla çekebileceğini söylüyor. Toplumsal medya hesaplarında da asla birinci adımı atmamaları gerektiği konusunda bayanları uyaran Aycan, uygar yüreği olan ve eril gücü yüksek erkeklerin ilgisini açıkça aşikâr edebileceğini ekliyor.

“Erkeklere hem acı hem memnunluk verin.”.

Mutluluk ve acı veren şeylerin kolay unutulmayacağını söyleyen Aycan, erkeklerin bu ikisini de veren bayana bağımlı olacağını argüman ediyor. Ayrıyeten kendisini eleştirenlere de kendi içlerindeki enerjiyi ortaya çıkartmaları gerektiği konusunda ihtarda bulunuyor. Feminenliğin bir bayanda olmazsa olmaz güç alanı olduğunu belirten Aycan, neredeyse tüm paylaşımlarında buna vurgu yapıyor.

Aycan’ın erkekleri kullanmaya yönelik yaptığı paylaşımları çok eleştiriliyor.

Aycan’a nazaran erkekler, uzun yıllar boyunca bayanları birçok muhtaçlığı için kullandı ve neredeyse annesi üzere görerek her işini onlara yaptırdı. Bu yüzden bayanların da erkekleri kullanması gereken durumlar olduğunu söyleyen Aycan, bilhassa maddi mevzularda yaptığı açıklamalarla reaksiyon çekiyor. Bayanların çalışmaması gerektiğine vurgu yapan Aycan’ın videosuna gelen yorumlar arasında kendini savunan erkekler de var. Aycan ise bu yorumlara ‘Sorumlu bayan başka, parasını erkeğe yediren ve onun için çalışan bayan başka.’ şeklinde cevap vererek iddiasını sürdürüyor.

“Loser’larla çıkarsan loser, winner’larla çıkarsan winner olursun.”.

‘Kuralları ben yazmadım.’ diyen Aycan, erkeğin gücünün bayan üzerindeki tesirlerini de epeyce değerli buluyor. Bilhassa bayanları annesi üzere gören erkeklerden uzak durulması gerektiğinin altını çiziyor ve iş güç sahibi olmayan, anne baba parasıyla geçinen erkekleri de asla onaylamıyor. Ayrıyeten bayanların çocuklarının yanında öteki bir çocuğu daha büyütmek zorunda olmadığını ve bu durumdan sıkıldıklarını belirterek birtakım erkeklerin hâlâ bir çocuk üzere davrandığına da değiniyor.

Kırmızı oje teorisini cümbüşüne denediğini söyleyen Aycan, olumlu geri dönüşler aldığını belirtiyor.

Red Nail Theory ismiyle anılan kırmızı oje teorisiyle erkeklerin dikkatini çekmenin daha kolay olduğunu belirten Aycan, bu usulü cümbüş için denediğini anlatıyor. Erkeklerin kırmızı ojeye daha çok dikkat etme nedeninin onlara geçmişi hatırlatması olduğunu belirtiyor. Elhasıl geçmiş periyotlarda çeşitli oje renkleri bulunmadığı için annelerini genelde kırmızı ojelerle gören erkekler, kırmızı rengin kendilerinde çağrıştırdıklarıyla âdeta büyüleniyor. Bu metodu yeni keşfettiğini söyleyen Aycan da kırmızı oje sürdüğü günlerde çok fazla iltifat aldığını ekliyor. Pekala, siz Aycan’ın hazırladığı görüntüler ve tartışmalara sebep olan çarpıcı açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu