Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri öğrencileri büyüledi

Mehmet UZEL(KAYSERİ İGFA)
Doğa ve çevre dostu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğinde daha temiz, konforlu ve sürdürülebilir projelerle şehre hizmet etmeye devam ederken, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim alanında da bu projeleri dikkat çekiyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Abdullah Gül Üniversitesi öğrencileri Dr. Sinan Akyüz ve Dr. Sümeyra Ayık koordinatörlüğünde ‘Geleceği Düşün, Harekete Geç’ projesi ve ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ kapsamında teknik gezi düzenlendi.

Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin kentte hayata geçirdiği yenilenebilir ve sürdürülebilir projeler olan Biyogaz Tesisi ve Katı Atık Depolama Tesisi ile Ulaşım A.Ş.’yi gezdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çevre Mühendisi Serdar Bak, Geleceği Düşün, Harekete Geç 2 Projesi kapsamında Abdullah Gül Üniversitesi’nden 20 öğrenciyle teknik gezi düzenlediklerini ve bu gezi sırasında gerekli bilgileri verdiklerini belirterek, şunları söyledi: Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan ve yapılacak olan çevre çalışmaları hakkında bilgi verildi. Bilgi verdiklerini vurguladı.

AGÜ’de ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ kapsamında çalıştığını belirten Dr. Sümeyra Ayık, “Abdullah Gül Üniversitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gelecek Araştırmaları Enstitüsü iş birliğiyle bir proje tasarladık.” biri ‘Geleceği Düşün, Harekete Geç’ adı altında” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Dr., ilk olarak yaklaşık 20 kişilik bir hedef kitleye ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ konusunda eğitimler verdiklerini söyledi. Ayık, “Daha sonra yine Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ temelli gezileri hayata geçirdik. Bu gezilerin amacı, başlangıçta verilen teorik eğitimleri uygulamalı olarak görme fırsatı yakalamaktı. “Çalışma kapsamında bize destek veren Abdullah Gül Üniversitesi, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi.

Dr. Sinan Akyüz, bu gezinin öğrencileri bilgilendirme ve hem teorik hem de uygulamalı eğitim verme kapsamında uyguladıkları eğitim programının bir aşaması olduğunu söyledi. Gelecek Araştırmaları Enstitüsü’nden Oğulcan Dönmez, enstitü olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak projeler yürüttüklerini, bunlardan birinin de Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin gerçek hayattaki etkisi olduğunu anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu