Haber

Kayserililerden Togg’a tam not

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Geçen hafta Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilerek hizmet vermeye başladı ve ilk gün Memduh Büyükkılıç’ın direksiyona geçerek gerçekleştirdiği şehir tipinde bu sevinci ve gururu öğrencilerle paylaştığı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Togg, Kayserililerin ilgisini çekiyor.

BÜYÜKKILIÇ: “MİLLETİN ARACI BAĞIMIZIN ÜZÜMÜ”

Togg’un Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmesinin ardından şehir tipi için yola çıkan ve bu sevinci ve gururu öğrenciler ve vatandaşlarla paylaşmayı tercih eden Lider Büyükkılıç, elektrikli, yerli ve milli aracı Togg’u “Milletin aracı” olarak nitelendirdi. “Kayseri’mizin deyimiyle bağımızın üzümü” diyerek duygularını ve niyetlerini paylaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘yapamayız’ diyenlere ders verir gibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat vererek bu hayali gerçekleştirdiğini söyleyerek, geçmişte Kayseri’nin de kendi uçağını ürettiğini sözlerine ekledi.

VATANDAŞLAR: “BU TÜRKİYE’NİN GURURU”

Togg’u deneyimleyen ve beğenen öğrenciler ve vatandaşlar ‘jet gibi’, ‘sistemleri çok iyi’, ‘işte gurur, işte Türkiye’nin gururu’ gibi sözler sarf etti. Togg T10X’i Büyükşehir Belediyesi önünde gören vatandaşlar hayretler içinde kalırken, bir yandan da Togg ile fotoğraf çektirerek büyük sevinç, heyecan ve gurur duyduklarını dile getirdi.

haber-iyidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu