Haber

Kılıçdaroğlu: SPK Başkanı istifa etmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) önünde açıklama yaparak, “Deprem bölgesinde yaşayan yaklaşık 380 bin tasarruf sahibi soyuldu. Cumhurbaşkanı istifa etsin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, SPK’ya giderek Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ömer Gönül’den görüşme talebinde bulundu. Kılıçdaroğlu’na CHP küme lider vekilleri Özgür Özel ve Engin Altay, genel başkan yardımcıları Muharrem Erkek ve Ahmet Akın eşlik etti. SPK önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Deprem bölgesine gitmeden önce Sermaye Piyasası Kurulu’na gidip küçük tasarruf sahiplerinin nasıl zarar ettiğini detaylı olarak başkandan öğreneceğimi belirtmiştim. Buradayım.” sabah “Anladığım kadarıyla saraydan izin alamamış” dedi.

‘HİÇ KABUL ETMİYORUM’

Türkiye’de kimsenin soyulmasına izin verecek bir gelenekleri olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Enkaz temizlenmeden insanlar enkaz altında yatarken deprem bölgesinde yatan küçük kurtarıcıların soyulmasına asla izin veremem. Açık ve net bir şekilde sahibinden bahsediyorum.Soyuldu.Depremde bir kurum çatısı altında kişinin soyulmasına herkes itiraz etsin.Bu ülkede kimse evsiz değildir.Cumhuriyet kurulduğunda denildi. Cumhuriyetin yetimlere mahsus olduğunu, Titreyen bölgede halkın ‘Nasıl bir can daha kurtarırım’ Halk ‘Nasıl geçiniriz’ diye çadır beklerken 380 bin küçük tasarruf sahibinin depremde soyulmasını asla kabul etmiyorum. ?'” dedi.

‘SEVKİYATA İZİN VERMEYECEĞİZ’

SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül’ü istifaya davet eden Kılıçdaroğlu, “Ben açıkça söylüyorum ki lider istifa etsin. Borsa ne gerekiyorsa yapsın. Soygunlara izin vermeyeceğiz” dedi. Şimdilik yeterli. Bu ülkede herkes soyulacak mı? Onlar soyulunca biz susacak mıyız? Seyirci kalmayacağız, burada olmamın asıl sebebi bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu