Haber

Kılıçdaroğlu, “Tutuklansınlar” Dedi ve CHP’li Belediyelerin Kurtarma ve Onarım Çalışmalarını Paylaştı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından yere yığıldı. HatayHavalimanı pisti ve İskenderun Limanı’nda 3 gündür söndürülmeyen yangına müdahale eden CHP’li büyükşehir belediyelerinin, “Kapalı” görüntüleri Hatay Havalimanını tamir ediyoruz. Gelip tutuklasınlar… Arkadaşlarım limana müdahale ediyor. Gelip tutuklasınlar” notuyla paylaştı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 ilde büyük yıkıma neden olan 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından dün bölgeye gitti. Kılıçdaroğlu, Adana, Hatay ve Osmaniye’nin ardından bugün Kahramanmaraş’a geldi. CHP’li büyükşehir belediyelerinden gelen yardımların iş makinelerinin AFAD koordinasyonunda olduğu için kullanılmadığı yönündeki şikayetler dün vatandaşlar tarafından Kılıçdaroğlu’na iletildi.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine CHP’li belediyelerin iş makineleri ve ekipleri doğrudan arama, kurtarma, onarım ve söndürme çalışmalarına başladı. Kılıçdaroğlu da bu çalışmaları Twitter hesabından paylaştı.

“GELİN TUTUKLANSINLAR”

Kılıçdaroğlu, ilk olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Hatay Havalimanı’nın pistinin onarımı ve açılması için yürütülen çalışmalara ilişkin paylaşımını “Kapanan Hatay Havalimanı’nı tamir ediyoruz. Gelsinler tutuklasınlar” notuyla paylaştı.

Ardından Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Hatay İskenderun Limanı’nda kontrol altına alınan yangınla ilgili paylaşımını “Arkadaşlarım limana müdahale ediyor. Gelip tutuklasınlar” sözleriyle yeniden paylaştı.

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremzedeler için toplanan yardımlara ilişkin paylaşımını da “Binlerce tır yardımla halkımızın yanındayız. Gelsinler tutuklasınlar” notuyla aktardı.

“BU YIKIMI KALDIRACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in arama kurtarma çalışmalarını “Bu enkazı kaldıracağız” sözleriyle paylaştığını duyurdu.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu