Haber

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Mezuniyet Töreninde Öğrencilere Başarılar Diledi

KırşehirBelediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve CHP İl Başkanı Hüseyin Çakmak ile birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet törenine katılarak öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Başkan Ekicioğlu törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Tarih ve kültür şehri Kırşehir aynı zamanda bir eğitim şehridir. Pandemi sürecinde uzaktan eğitim verildi, deprem sonrası yine uzaktan eğitime tabi tutuldunuz. Ancak şu bir gerçek ki; hayatta bunlar var doğal afetler afetler var bu şartlarda kültür elçilerisiniz eminim kırşehir ahi evran üniversitesi mezuniyetinizi hayatınızın en güzel günlerinden biri olarak hatırlayacaksınız asla unutma.

Siz değerli öğrencilerimizin burada kaldığınız süre boyunca Kırşehir’i güzel duygular ve anılarla hatırlayacağınızdan eminim. Çünkü Kırşehir, Ahi Evran-ı Veli, Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre’nin memleketidir; Aşık Paşaların memleketi. Burada hoşgörü var, iyi niyet var. Türkiye’ye örnek olacak bir kültür var. Bu hoşgörü kültürünü birlikte gezdiğiniz şehirlere hep taşıyacağınızdan eminim.

Ne yazık ki Türkiye’de üniversite mezunu işsiz sayısı istisnalar dışında normal işsizlik oranının iki katı. Bu noktada toplumu ve ülkeyi yöneten herkese büyük görev düşmektedir. Sizi istihdam etmenin sosyal sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Hep birlikte üreten bir ülke inşa etmek zorundayız. Üniversite mezunlarımızın işsizlik sorununu hep birlikte çözmeliyiz.

Kırşehir bir tarih ve kültür şehri olmasının yanı sıra ulaşımı kolay, metropollerdeki gibi ulaşım ve konaklama sorunu olmayan bir şehirdir. KYK Yurtlarında Türkiye ortalamasının üzerinde bir şehir.

Birlikte güzel günler göreceğimizi söyleyerek sizleri tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

hayrabolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu