İş

Kripto borsaları, Kanada’daki düzenlemelere karşı farklı önlemler alıyor

madeni para tabanı , ülkedeki kripto para borsalarına uygulanan kuralları sıkılaştırma kararıyla, Kanada’da devam etmek için düzenleyicilerle görüşmelerde bulunuyor. Ancak, rakibi BinanceÜlkedeki süreçlerini durdurması bekleniyor.

ABD merkezli Coinbase, Kanada’da iş yapmaya devam etmek için gerekli lisansı almayı düşünüyor.

Coinbase’in Bağlantı Yöneticisi Elliott SuthersCoinDesk’e yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

Ancak kurucusu Kanada vatandaşı olan Binance, “Henüz kesin bir plan yapmadık” diyor. Bu yazının yayınlanmasının ardından CoinDesk’e ulaşan bir başka Binance sözcüsü, borsanın “Kanada Menkul Kıymetler yöneticileriyle aktif olarak iletişim kurmak”belirtilmiş.

Kanada, daha katı kripto kurallarına rağmen devam etmek isteyen şirketler için 24 Mart’a kadar bir son tarih verdi. Kripto borsası OKX, bu ayın başlarında Kanada’dan çekildiğini açıklayan şirketlerden biriydi.

kripto.com Blockchain.com, Kanada’da kalacağını duyururken, ülkedeki işlemleri sonlandıracağını bildirdi. Süreçleri durduracağını müşterilerine duyuran bir diğer isim de Deribit oldu.

Kraken’in yakında bir açıklama yapması bekleniyor.

22 Şubat’ta duyurulan yeni düzenleyici kurallar, gözaltında tutulan varlıkların ayrıştırılmasını gerektiriyor. Mortgage, belirli işlemler ve kredili mevduat işlemleriyle ilgili kurallar da sıkılaştırılıyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu