Haber

Mucize Masal Bebeğin Adı

Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş depreminde yaşanan acıların ortasında mucizeler de yaşanıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları kapsamında bir buçuk yaşındaki masal bebeği 44 saat sonra enkazdan canlı olarak çıkarılınca büyük sevinç yaşandı.

Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş’taki deprem felaketinde çalışmalar sürüyor. Ülkemizin ve dünyanın birçok farklı noktasından bölgeye gelen gruplar, enkaz altından bir insanı kurtarmak için büyük çaba harcıyor.

25 Kişi Canlı Serbest Bırakıldı

Bu çalışmada ayrıca Muğla’dan bölgeye giden Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyecilerinden oluşan arama kurtarma grubu da bulunuyor. Sarsıntının ilk anından itibaren bölgeye hareket eden ve çalışmalara katılan ekipler, 25 kişiye ulaşarak onları enkazdan canlı çıkarmayı başardı. En çok müdahaleye ihtiyaç duyulan Hatay’da çalışmalarını sürdüren ekipler, son olarak 1 buçuk yaşındaki Masal bebeği enkazdan canlı çıkardı.

Masal Bebeğin Sağlığı İyi

Depremin üzerinden 44 saat geçmesine rağmen masal bebeği, sağ kalanlar ve ekiplerin ilgisi sayesinde kurtarıldı. Kısa sürede sağlık ekiplerine teslim edilen bebeğin sağlık durumunun uygun olduğu öğrenildi. Son olarak 30 yaşındaki engelli vatandaş Mehmet Ali Derviş ile 75 yaşındaki Süleyman Arslan enkazdan çıkarıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ihsangazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu