Haber

Muharrem İnce’den Babacan’a sert yanıt: Benim bu tiplerle kanunum olmaz, olmayacağım

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ittifaka katılmasından da bahsetti.

“BİZİM HUKUKUMUZ YOK”

Babacan, “Sayın Muharrem İnce’den herhangi bir görüşme talebi yok. Sistemin genişletilmesi uzlaşı ile olur. 6 parti anlaşırsa 7 parti gelebilir. AB’de 27 ülke, 28’e 27 evet demeli” Mekanizması ile çalıştı, ona göre iyi gitti.Cumhuriyet tarihinde böyle bir örnek yok.Komisyonu ilk gün kurduk, arkadaşlarıma dedim ki ‘Her şey mutabık kalınmadan hiçbir şey mutabık kalınmadı’ Bütün komisyonlarda anlaştık.Buralara kadar geldik çok şükür.Düşünülür tabi bu konu daha çok İnce Bey’in daha önce geldiği partidir.Onların eski kanunları var.Bizim de yok. hukuk öncesi İnce’ye ne diyelim’ diye kullandı.

MUHARREM İNCE’DEN BABACAN’A SERT CEVAP

Muharrem İnce, Babacan’ın sözlerine sert yanıt verdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İnce, “Ali Babacan Bey’in benim hakkımda söylediği, ‘İnce Bey ile daha önce bir hukukumuz yoktu’ sözü sonuna kadar doğrudur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu