Yaşam

Psikolojik Gerilim, Gizem, Suç Dolu “Bataklık” Filminin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

Soğuk ve kasvetli ruhsal tansiyon sineması olan La Isla Minima (Bataklık) 24 Kasım saat 21.30’da TRT 2 ekranlarında seyirciyle buluşacak. 2014 yapımı İspanyol filmin yönetmen koltuğunda Alberto Rodriguez bulunuyor. Rodriguez seyircilerini şaşırtmaya devam ediyor. İşte detaylar.

Kaotik bir dönem

Film 1980 yılı İspanya’sında geçer. 1980 yılı İspanya için epey gergin geçen bir yıldır. Ülkede diktatörlükten demokrasiye geçiş vardır. Halk ise bunun sancılarını hisseder. Sinemada devrin toplumsal ve siyasi yapısı çarpıcı bir halde ele alınır. Sinemadaki olay ise sinemanın sonuna kadar gizemini sürdürmeye devam eder. Dikkat cazip kamera çekimleri ve karakterlerin davranışları da sinemaya başka bir hava katar. Bataklık, gizem dolu gergin sahneleriyle akıllarda kalıcı dedektif sinemalarından birisi olmayı başarır.

Gerçek bir bataklık

Ücra bir kasabada ergenlik çağına giren kızlar gizemli bir formda kaybolmaya başlarlar. Taban tabana zıt ideolojilere sahip iki dedektif ise bu gizemi çözmeye kararlıdır. Her ne kadar dünya görüşleri zıt olsa da bu olayı durdurmak için güç birliği yapmaları gerekir. Araştırmalarındaki birinci durak bataklık olur. Yakındaki kasabanın halkı da bataklık üzeredir aslında. Bu iki dedektif anti-kahraman olarak bataklık içerisinde yol almaya çalışırlar. Gizemi çözebilecekler mi yoksa bataklık onları da yutacak mı?

Oyuncular

İspanyol başyapıt La Isla Minima’nın oyuncuları ise şu formda:

  • Raul Arevalo

  • Javier Gutierrez

  • Antonio de la Torre

  • Maria Varod

  • Nera Barros

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu