Teknoloji

Şikayetler ilk 6 aylık Deneyim Raporlarını açıkladı.

Tüketicilerin satın aldıkları ürün veya hizmetlerle ilgili görüşlerini paylaştıkları, deneyimlerini anketlerle puanladıkları ve bu iş ve hizmetleri bu süreçte tercih edecekler için güçlü bir referans oluşturduğu Deneyim Raporları’nın ilk 6 aylık verilerini Complaintvar açıkladı. durum. 950 markanın 8.307 modelinin yer aldığı Deneyim Raporları’nın ilk altı ayında platformda toplam 177.365 gerçek kullanıcı deneyimlerini paylaştı. Otomobil, cep telefonu ve akıllı saat gibi birçok kategoride kullanıcıların deneyimlerinin aktarıldığı Deneyim Raporlarında en yüksek değerlendirmeye sahip markalar yer aldı.

Complaintvar, Eylül 2022’de tüketicilere sunduğu Deneyim Raporları bilgilerini paylaştı. Kullanıcıların hangi ürünü seçeceklerine kolayca karar verebilmeleri için on binlerce gerçek kullanıcı deneyimini içeren Deneyim Raporlarında, kullanıcılar markaların modellerine ulaşabiliyor. ve araştırdıkları ürün veya hizmet kategorisini seçerek kullanıcı deneyimlerini görüntüleyin.

Stratejisini analiz platformu üzerine kuran Complaintvar’ın satın alma kararları üzerine geliştirdiği yeni çalışma sayesinde tüketiciler, satın aldıkları ürün veya hizmetlerle ilgili deneyimlerini paylaştı. Kullanıcılar ise alışverişe başlamadan önce almayı planladıkları ürün veya hizmetlerle ilgili diğer tüketicilerin deneyimlerinden yararlanarak daha gerçekçi seçimler yapmışlardır. Deneyim Raporlarının ilk 6 ayında 177.365 gerçek kullanıcı, 10 kategoride 950 marka ve 8.307 modeli değerlendirdi.

Deneyim Raporlarında kategori sayısı artacak

Tüketicilerin en çok merak ettiği branşlar arasında yer alan Araba, Cep Telefonu, Robot Süpürge, Buzdolabı, Akıllı Saat, Fritöz, Türk Kahvesi Makinesi, Çay Makinesi, Kulaklık ve Filtre Kahve Makinesi Deneyim Raporlarında yer alan kategoriler, tüketici deneyimlerinin paylaşılmaya başlandığı yer. sayının tamamlanması ile artacaktır.

Her kategori için farklı değerleme kriterleri

Tecrübe Raporlarında her bir kategori için kriterler işin veya hizmetin özelliğine göre farklılık göstermektedir. Böylece gerçek kullanıcı deneyimlerini içeren raporlar her çalışma için ayrı ayrı fiyatlandırılır. Şikayet ziyaretçilerinin gerçek deneyimlerinden oluşan Deneyim Raporlarında, fiyat, performans, memnuniyet ve tavsiye, yetkili servis, ergonomi-kullanılabilirlik gibi kriterler, şikayetin özelliklerine göre 10’luk bir ölçekte fiyatlandırılır. iş veya hizmet.

6 ayda 170.000’den fazla gerçek tüketici deneyimi

Deneyim Raporlarının ilk 6 ayında cep telefonu kategorisinde 74 bin 839, otomobil kategorisinde 50 bin 982, robot süpürge kategorisinde 9 bin 892, buzdolabı kategorisinde 15 bin 788, elektrikli süpürge kategorisinde 12 bin 655 tüketici oldu. akıllı saat kategorisinde ve fritöz kategorisinde 8 bin 606 farklı marka ve ürün tüketicisi oldu. modeldeki çalışmaları değerlendirdi.

Cep telefonu kategorisinde iPhone ön planda

Deneyim Raporlarının ilk altı ayında cep telefonu kategorisinde 74.839 anket gerçekleştirildi. Toplam 40 marka ve 704 modelin yer aldığı cep telefonu kategorisinde en yüksek puan alan 3 model şu şekilde sıralandı: iPhone 13 Pro Max (94), iPhone 14 Pro Max (93), iPhone 13 Small (92) ). Bu kategoride en çok karşılaştırılan modeller iPhone 13 Pro Max ve iPhone 14 Pro Max.

En çok karşılaştırılan modeller: Citroën C5 Aircross ve Peugeot 3008

50.982 anketin doldurulduğu otomobil kategorisinde tüketicilerden aldığı 93 puan ile Toyota Supra en çok puan alan model oldu. Porsche Cayenne (90) ve BMW 530 (88) en yüksek puan alan diğer markalar olarak öne çıktı. Tüketiciler tarafından en çok karşılaştırılan modeller Citroën C5 Aircross ve Peugeot 3008 oldu.

15 bini aşkın tüketici buzdolabı kategorisindeki modelleri değerlendirdi.

Verilere göre 15 bin 788 anketin doldurulduğu buzdolabı kategorisinde 38 marka ve 811 model yer aldı. 93 puanla Arçelik, LG ve Bosch en yüksek puan alan ilk marka olarak öne çıktı. En çok karşılaştırılan modeller Bosch KGN86AID1N ve Siemens KG86NAID1N oldu.

Akıllı saatlerde reytingi en yüksek marka Apple Watch

127 marka ve 667 modelin yer aldığı akıllı saat kategorisinde toplam 12.655 tüketici Deneyim Raporlarında bu kategorideki görüşlerini paylaştı. Verilere göre Apple Watch Series 8 (45mm), Apple Watch Series 6 (40mm) ve Honor GS Pro, tüketici tarafından en çok beğenilen modeller oldu. Bu kategoride en çok karşılaştırılan modeller TCL’nin MT40X ve MT42 modelleri oldu.

Roborock S7 MaxV, 93 puanla robot vakumda en beğenilen model oldu

10 bine yakın tüketicinin deneyimlerini paylaştığı robot süpürge kategorisinde en çok puan alan model ise şöyle sıralandı: Roborock S7 MaxV (93), Dreame D9 (93) ve Roborock S6 MaxV (88). En çok karşılaştırılan modeller ise Xiaomi Vakum Mop 2 Pro ve Roborock S5 Max oldu.

En yüksek değerleme Kenwood

Deneyim Raporları’nın ilk altı ayında Air Fryer kategorisinin en yüksek puanı 93 puanla Kenwood HFP50,000BK oldu. Tefal’in Grill Precision ve Steam XXL modelleri en çok beğenilen diğer modeller olarak öne çıktı. Bu kategoride 33 marka ve 106 model bulunmaktadır.

Öne çıkan diğer kategoriler ve modeller

Verilere göre; Türk kahvesi makinesi kategorisinde; Çay makinesi kategorisinde Arçelik Küçük Telve, Arçelik 3282 IM Gusto Çelik, kulaklık kategorisinde Apple AirPods Pro 2, filtre kahve makinesi kategorisinde Philips Daily Collection en yüksek puan alan marka ve modeller olarak öne çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu