Teknoloji

Siri Yapay Zekâ Sayesinde Âdeta Yeniden Doğuyor: İşte Gelen Yenilikler

Apple, bugünkü WWDC 2024 geliştirici konferansı kapsamında iPhone’lardan Watch’a kadar birçok cihazın işletim sisteminin yeni sürümlerini bizlerle buluşturdu. Ancak duyurular bunlarla sınırlı değildi. Apple, resmen üretken yapay zekâ yarışına dahil oldu.

Şirket, “Apple Intelligence” ismini verdiği, büyük dil modellerinden (LLM) güç alan yeni yapay zekâ özelliklerini aldı. Siri de bu durumdan etkilenenler arasındaydı. Apple’ın sesli asistanı, yapay zekâ sayesinde adeta yeniden doğdu. İşte bilmeniz gerekenler

Siri’yle yazarak konuşmak mümkün olacak

Apple Intelligence, Siri’yle iletişime geçme şeklimizi değiştirecek. Asistanla artık sadece sesle değil, aynı zamanda yazarak da iletişim kurabileceğiz. Böylece konuşarak anlatamadığımız şeyi yazarak anlatabileceğiz. Aynı zamanda işitme engelliler için çok yararlı olacağını da söylemek mümkün.

Yapay zekâ sayesinde sizi daha iyi anlayacak, daha iyi yanıtlar verecek

Üretken yapay zekâ desteği sayesinde Siri sorularınızı daha iyi bir şekilde anlayacak, daha iyi yanıtlar verebilecek. Mevcut Siri’nin bu konuda pek iyi olmadığını biliyorduk. Bu yüzden yapay zekâ desteği onu çok ileri taşıyacaktır.

Siri, aradığınız özelliği hızlıca bulacak

Cihazınızdaki bir özelliği bulamıyor musunuz? Siri’ye ne aradığınızı söyleyeceksiniz, o da yapay zekâ sayesinde hemen o özelliği bulacak.

Ekranınızı görebilecek

Siri, cihazda ne yaptığınızı görme şansına da sahip olacak. Bu şekilde ekranınızı izleyerek size yardımcı olabilecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu