Haber

Tanju Çolak: Samsunspor’un geleceği altyapıda

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, 11 yıl sonra Üstün Lig’e yükselen Samsunspor’un geleceğinin altyapıda olduğunu söyledi.

Atakum Ortaokulunda gerçekleştirilen söyleşiye Çolak katıldı.

Samsunspor’un 11 yıl sonra tekrar Büyük Lig’e dönmesinin sevindirici olduğuna işaret eden Çolak, “Süper Lig’de kalıcı olmak için altyapıya önem verilmeli. Samsunspor’un geleceği altyapıdır. Türkiye’den onlarca futbolcu kazandırdı. Altyapısını Türk futboluna kazandırıyor.Samsunspor transferlerle ayakta kalamaz.O yüzden altyapıda oyuncu yetiştirmek, altyapıya çok önem vermek gerekiyor.” söz konusu.

Altyapıdaki başarının Samsunspor’u başarıya taşıyacağına dikkat çeken Çolak, şunları kaydetti:

“Umarım Samsunspor yeniden Türk futboluna yıldız oyuncular kazandıracaktır. Hem Samsunspor’un hem de Türk futbolunun buna ihtiyacı var. Türk Milli Takımımız önümüzdeki günlerde 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmak için Samsun’da Galler ile karşılaşacak. Sanıyorum ev sahipliği yapacak.” BT. Milli Takım, bugüne kadar Samsun’da resmi bir maç oynamadı. Samsun’daki ilk resmi maçını kazanacağına inanıyorum.”

Çolak daha sonra sınıf aralarında oynanan futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu