Haber

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, depremde hayvanlarını kaybeden depremzedelere küçükbaş hayvan dağıttı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, depremde hayvanlarını kaybeden depremzedelere koyun ve keçi dağıttı.

Adıyaman’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 6 Şubat depremlerinde koyun ve keçilerini kaybeden üreticilere hayvan dağıttı. Adıyaman Belediyesi Hayvan Hali’nde düzenlenen etkinlikte üreticilerle sohbet edip dertlerini dinleyen Bakan İbrahim Yumaklı, küçükbaşları kendi elleriyle üreticilere teslim etti.

Burada yaptığı açıklamada küçükbaş hayvanların tamamının bu ay üreticilere teslim edileceğini, büyükbaş tedariklerinin tamamlandığını ve en kısa sürede teslimatlarına başlayacaklarını vurguladı.

Yumaklı, “Hayvanlarını üreticilerimize verirken geçmişte sahip oldukları hayvanların cinsi, cinsi, ırkı ne olursa olsun hem verim hem de kalite açısından üst düzey hayvanları TİGEM’den getirip veriyoruz. Tarımsal üretimde önemli illerimizden Adıyaman’da hayvancılığı daha da geliştirmek için dağıtımlara devam ediyoruz.”26 bine yakın kovan ölümü oldu, inşallah bu ay itibari ile tüm hak sahiplerine ulaştıracağız. Kanatlıların telef olması için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Bunları da bu ay sonuna kadar tamamlamış olacağız” dedi. – ADIYAMAN

cayelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu