Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül, önceliklerinin “eğitimde fırsat eşitliği” olduğunu açıkladı Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, parti olarak önceliklerinin eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması olduğunu belirterek, “Ülkemizin geleceğini teminat altına almanın birinci şartı nitelikli eğitimdir.” dedi.

TDP Genel Lideri Sarıgül, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Gündemlerindeki birinci hususun EYT’liler olduğunu belirten Sarıgül, “EYT’liler, staj başlangıcının sigorta başlangıcı olarak kabul edilmesini istiyor. Bu kadar yıl beklediler, EYT’lilere haklarının eksiksiz verilmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenevi, orduevi, hakimevi ve polisevi gibi kurumlarda istihdam edilenlerin sözleşmeli olarak çalıştığını belirten Sarıgül, “Aynı yerde farklı statüde çalışanlar var, tıpkı işi yapıp daha az maaş alanlar var. Devlet haksızlık yapmaz, ayrım yapmaz. Kamu toplumsal tesislerinde çalışanlara takım verilmesi lazım.” halinde konuştu.

Çiftçi ve esnafın kredi faizlerinin silinmesi, kira stopajının kaldırılması, esnafa sicil affı çıkarılması, çiftçiye, esnafa, nakliyeciye ucuz elektrik ve akaryakıt verilmesi gerektiğini kaydeden Sarıgül, yaşlılık, engelli, şehit ve gazi maaşlarının artırılması, engelli evladına bakan anne yahut babaya emeklilik hakkı verilmesi, en az 20 bin engelli ataması yapılması, vatani misyonunu yapanların SGK primlerini devletin ödemesi, infaz müdafaa memurlarının emniyet hizmetleri sınıfına dahil edilmesi, uzman çavuşlara takım verilmesi, 2020 KPSS puanıyla atama bekleyen sağlıkçıların atamalarının yapılması, çekte mahpus cezasının kaldırılması, bir keze mahsus ehliyet affı getirilmesi tekliflerini lisana getirdi.

“Bizim neslin hedefi yaşadığımız çağa uyum sağlamak, geleceği öngörmekti. Artık bunlar yeterli değil. Geleceği planlamak gerekiyor.” değerlendirmesinde bulunan Sarıgül, parti olarak Türkiye’nin bir numaralı sorununun eğitim olduğunu düşündüklerini söyledi. Sarıgül, şunları kaydetti:

“Ülkemizin geleceğini teminat altına almanın birinci şartı nitelikli eğitimdir. Nitelikli eğitim demek, iyi bir ekonomi demektir, demokrasiye sahip çıkmak demektir, liyakat ve adalet demektir, sporda, sanatta ileri gitmek demektir, hayvanları ve çevreyi korumak demektir, kadına şiddeti önlemek demektir. Bizim birinci önceliğimiz, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu