Yaşam

Tekfen Vakfı Müzik Bursu Başvuruları Başladı

2023-2024 eğitim-öğretim yılı için tahsis edilecek olan Tekfen Vakfı Müzik Bursu için başvurular başladı. 12 Nisan – 10 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında tekfenfilarmoni adresinden online olarak yapılabilecek başvurular sonucunda iki yeni öğrenci burs almaya hak kazanacak.

Türkiye’nin saygın özel sanat kurumları arasında yer alan Tekfen Vakfı, kendini klasik müziğe adamış genç yeteneklerin yetişmesine destek olmak amacıyla 2019 yılından bu yana Müzik Bursu programını sürdürüyor. Başta Tekfen Filarmoni Orkestrası olmak üzere Türkiye’deki orkestralara yetkin müzisyenler yetiştirmeyi amaçlayan Müzik Bursu, yurt dışındaki lisans eğitim kurumları için geçerlidir. Burs, Eylül ve Haziran ayları arasında 10 ay ödemesiz olmak üzere toplam 7.500 Euro olmak üzere öğrenci başına aylık 750 Euro ek sağlar.

Müzik Bursu, orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsar.

Tekfen Vakfı Müzik Bursu, lisans eğitimlerini klasik batı müziği alanında yurt dışında sürdürecek öğrencilere bu yıl beşinci kez burs vermeye hazırlanıyor. Burs, orkestra müzisyenliğini meslek olarak seçen tüm lisans öğrencilerini kapsar.

İki aşamalı değerleme yapılacak

Başvurunun ilk aşaması; Özgeçmiş, niyet ve referans mektupları ile son 6 aya ait ses/görüntü kaydı online olarak yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan adaylardan temel eserler listesinden seçtikleri bir eser ile Boğaziçi Üniversitesi’ndeki heyet önünde yüz yüze seçecekleri bir eseri icra etmeleri istenecektir. 6 Haziran’da Albert Long Hall. Tekfen Filarmoni Daimi Şefi ve Sanat Yönetmeni Aziz Shokhakimov, orkestranın grup şefleri ve öğretim üyeleriyle birlikte burs kazanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu