Ekonomi

Toblerone kararını hatırlayın!

Kent Besin çikolata ürününü geri çağırma kararı aldı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, “Toblerone Milky 100 gr. ürünümüzde yabancı plastik madde bulaşmasına neden olan münferit bir olay yaşandığı tespit edilmiştir.” Kelime kullanıldı. Geri çağırmanın diğer Mondelez International veya Toblerone ürünlerini etkilemediği belirtildi.

Açıklamada, “Kent Besin Hususları Sanayii ve Ticaret A.Ş. olarak tüketicilerimizin güvenliği ve ürünlerimizin kalitesi birinci önceliğimizdir. Birkaç tüketicimizden gelen şikayetler doğrultusunda üretim tesisiyle iletişime geçtik. İsviçre’de inceleme ve kalite araştırması talebinde bulunuldu. Denetim ve kalite araştırması yapıldı. “Sonuç olarak Toblerone Milky 100 gr ürünümüzde yabancı plastik elementlerin bulaşmasına neden olan münferit bir olay olduğu doğrulandı. OOY4033553 lot numaralı olup aşağıda bilgileri verilmiştir. Kirliliğin kaynağının tespit edildiğini ve bir daha tekrarlanmaması için ivedilikle düzeltici tedbirlerin alındığını belirtmek isteriz.” denildi.TÜKETİCİLERE UYARI: YEMEYİN

Açıklamada ‘OOY4033553’ lot numarasıyla sütlü Toblerone 100 gr. Daha önce ürünü satın alan tüketicilerden de ürünü tüketmemeleri istendi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Mondelēz International tarafından İsviçre’de üretilen, Kent Besin Hususları Sanayii ve Ticaret A.Ş. tarafından ithal edilen ve aşağıda detaylı lot bilgileri ile Türkiye’de satışa sunulan Toblerone Milky 100 gr ürünümüz için ihtiyati geri çağırma kararı alınmıştır.

Kent Nutrition Hususları Sanayii ve Ticaret A.Ş. Biz olarak tüketicilerimizin güvenliği ve ürünlerimizin kalitesi en önemli önceliğimizdir. Bazı tüketicilerimizden gelen şikayetler üzerine İsviçre’deki üretim tesisiyle iletişime geçerek denetim ve kalite araştırması talebinde bulunduk. Yapılan inceleme ve kalite araştırması sonucunda OOY4033553 lot numaralı Toblerone Milky 100 gr, bilgileri aşağıdadır. Çalışmamızda yabancı plastik elementlerin kirlenmesine neden olan münferit bir olayın yaşandığı doğrulandı. Kirliliğin kaynağının tespit edildiğini ve bir daha tekrarlanmaması için ivedilikle düzeltici tedbirlerin alındığını belirtmek isteriz.

Tek bir ürüne dayalı bu geri çağırmanın diğer Mondelēz International veya Toblerone ürünlerini etkilemediğini vurgulamak isteriz.

Söz konusu lot bilgisi bulunan ürünleri an itibariyle tüm müşterilerimizden ve bayilerimizden geri çağırıp, imha edilmek üzere topladığımızı ve ilgili kamu kurumlarıyla temasa geçtiğimizi belirtmek isteriz. Bu bağlamda bu eseri satın alan tüketicilerden eseri tüketmemeleri rica olunur; “Para iadesi ve tazminat için Mondelēz International Türkiye tüketici hizmetleri ekibiyle 0850 210 46 66 veya [email protected] adresinden iletişime geçmelerini rica ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu