Haber

Turgutreis Spor Kulübü’nün Bodrum’daki futbol sahası yenileniyor

BodrumBelediye Teknik İşler Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü SporHizmetler Ofisi gruplarına göre TurgutreisFutbol sahasında yenileme çalışmaları başladı.

ALAN ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUNDUR

Ekipler tarafından yapılan keşifler sonucunda Turgutreis futbol sahasının uluslararası standartlara uygun olarak 64 metre genişliğinde ve 105 metre uzunluğunda olması planlandı. Uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanan saha için yeni drenaj sistemi tasarlandı. Yaklaşık 1.355 metre uzunluğundaki yeni drenaj hattının daha uzun ömürlü olması ve tıkanmaması için geotekstil sarılı drenaj borularının döşenmesi öngörülmüştür. Üst zemin FIFA, ITF ve FIH gibi kuruluşlar tarafından onaylanan birinci sınıf uluslararası standartlara uygun, doğal ve suni çimden daha sağlam, daha az su gerektiren ve daha uzun ömürlü hibrit çim ile kaplanacak.

“TADİLAT ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, amatör sporİmkanlar doğrultusunda kulüplere her türlü desteğin verildiğini belirten Turgutries Spor Kulübü, futbol alanındaki faaliyetlerini şöyle anlattı:

“Destek Hizmetler Müdürlüğümüz tesisin soyunma odaları, idari binası vb. tadilatlarını gerçekleştirdi. Eylül ayı başından itibaren üst bazadaki hasarlı tabaka kaldırılarak tabanın her noktası aynı seviyeye getirildi. Tesviye ve silindirleme sonrasında Yapılan çalışmalarda GPS ve drone yardımıyla belirlenen saha koordinatları drenaj projesinde kullanıldı. “Buna göre kazı çalışmalarına başlandı. Bu doğrultuda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, yenilenen sahayı ekim ayı sonuna kadar kullanıma açmayı planlıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Spor

cilimli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu