Ekonomi

Türk zırhlısı YÖRÜK imajını yeniledi: Artık daha büyük

Savunma alanında birçok teknolojiye imza atan Türkiye, YÖRÜK 4X4’ün yurt dışına gerçekleştirdiği ihracat başarısıyla gücüne güç katmaya devam ediyor. Türk zırhlısı YÖRÜK 4X4’ün tasarımcısı, uluslararası pazarda ilgi gören araç için birçok ülkeden gelen test taleplerini şimdiden değerlendirmeye başladı.

Türkiye ÜRETTİ! YURTDIŞINDAN TALEP RAYLARI

Türk savunma sanayii bünyesinde üretilen zırhlı muharebe aracı YÖRÜK (NMS) 4X4, ihracattaki başarısını artırmak için gelişimini sürdürüyor.

Nurol Makina tarafından geliştirilen ve ilk kez IDEF 2017’de tanıtılan YÖRÜK 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, henüz tasarım aşamasındayken ihracat başarısı yakalamış ve zaman içinde uluslararası kullanıcı sayısını hızla artırmıştır. YÖRÜK 4×4 Türkiye’de ilk kez Cumhurbaşkanlığı Konservasyon Daire Başkanlığı tarafından kullanıldı.

Aynı zamanda şirket, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda araç üzerinde iyileştirmeler yaptı ve farklı modeller oluşturdu.

İLK KEZ SERGİLENECEK

15. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda (IDEF 2021) YÖRÜK 4X4 Pickup’ı tanıtan şirket, IDEF 2023’te ilk kez yeni bir YÖRÜK 4X4 sergileyecek.

YÖRÜK 4X4 Genişletilmiş Dingil Mesafesi (NMS EWB) konfigürasyonu, çeşitli operasyonel ihtiyaçlar için daha fazla alan ve çok yönlülük sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu konfigürasyon, daha uzun bir dingil mesafesi, daha geniş iç bölme ve daha fazla taşıma kapasitesi sağlar. Genişletilmiş alan, ek ekipmanın, işçilerin veya makul görevlere uyarlanmış özel modüllerin yerleştirilmesine izin verir. İç mekan, farklı operasyonel gereksinimlere uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Uzatılmış dingil mesafesi, aracın arazi yeteneklerini ve hareket kabiliyetini geliştirerek gelişmiş denge ve yük dağılımı sağlar.

YÖRÜK 4X4 Genişletilmiş Dingil Mesafesi konfigürasyonu, temel platformun zırhlı muhafazasını ve gelişmiş özelliklerini de koruyarak, yolcuların emniyet ve güvenliğini üst seviyede tutuyor.

ULUSLARARASI PAZARDA YOĞUN İLGİ

Genel olarak, bu konfigürasyon ayrıca çok çeşitli endüstri ve bölümlerde çeşitli operasyonel ihtiyaçları karşılamak için daha fazla esneklik ve genişletilmiş iç özellikler sunar.

Daha önce 7 kişiye kadar taşıma kapasitesi bulunan YÖRÜK 4X4’te, uzatılan dingil mesafesinin sağladığı genişlik sayesinde bu sayı 11’e çıkacak.

Nurol Makina, uluslararası pazarda ilgi gören araç için şimdiden birçok ülkeden gelen test taleplerini değerlendirmeye başladı.

habergunyuzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu