Haber

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sağkan: Bazı kanıtlar cinayet şüphesinin ağır bastığını gösteriyor

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sağkan: (Avukatın Ankara’da vefatı) “Bazı kanıtlar cinayet şüphesinin ağır bastığını gösteriyor”

AKSARAY – Ankara’da kurşun yarası sonucu hayatını kaybeden kadın avukat Belen Nesil Coşğun için Aksaray’da açıklama yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, soruşturmayı yakından takip ettiklerini ve “Dosyadaki bazı deliller, konu ile ilgili olarak cinayet şüphesinin ağır bastığını bize gösteriyor” dedi. söz konusu.

Ankara’da dün yaşamını yitiren Ankara Barosuna kayıtlı Aksaraylı avukat Belen Kuşak Coşğun’un cenazesi için Aksaray’a gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, olayın cinayet şüphesi olduğunu söyledi. Soruşturmayı yakından takip ettiklerini belirten Sağkan, “Bugün 24 yaşında parlak ve genç bir meslektaşımıza veda ediyoruz. Aslında hak savunuculuğu olan bir mesleği icra ederek çok güzel günler önümüzde olacak. Yüzlerce kadın ve çocuğu meslek hayatlarında şiddet ve istismara maruz kalmaktan alıkoyamadık. Maalesef insan hakları ile ilgilenecek bir meslektaşımızı kaybettik. “Eldeki kanıtlar bize olayda cinayet şüphesi olduğunu gösteriyor. Ancak doğal olarak kesin sonucun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ankara Barosu tarafından açıklanmasını beklemek zorundayız.”

haber-ipsala.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu