Haber

TÜRKSOY Genel Sekreteri Raev’den Cumhuriyetin 100. yıl dönümü mesajı

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Sultan Raev, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutlayarak, “100’üncü yılımız kutlu olsun Türkiyem. Nice 100 yıllara birlikte.” dedi.

TÜRKSOY, Genel Sekreter Raev’in Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne ilişkin mesajını internet sitesinde paylaştı.

Raev, mesajında, Türkiye’nin bugün dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olarak anıldığını belirterek, “Türkiye, Türk dünyasının lokomotifidir. Tarih boyunca en ağır talih günlerini yaşamış olsa da bunu başarıyla başarmıştır. Bütün zor günlerden çıktı, yıkılmadı, kimseye boyun eğmedi.” ifadelerini kaydetti.

Türkiye’nin Türk dünyasının kalkınma modeli olduğunu gösterdiğini vurgulayan Raev, “(Türkiye) kardeş Türk halklarına sonsuza kadar yardım eli uzatmış, en zor ve sorunlu zamanlarda onlara destek olmuş, onlara destek olmuştur, Türkiye’nin temel dayanağı olmuştur. Tek kan, tek kök halklarını bir araya getirerek, “Kardeşliğin kıymetini bize hissettirdi.” değerlendirmesinde bulundu.

Raev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve kalkınma yolunu izlediğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün dünyanın en güçlü liderlerinden biri olduğunu ve bunun Türk dünyası için gurur kaynağı olduğunu kaydetti.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Raev, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı. Cumhuriyetimiz 100. yılıdır. 100. yılı kutlu olsun Türkiyem. Nice 100 yıllarımız birlikte.” İfadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu