Haber

ABD başkentinde araç hırsızlığı 2018’den bu yana üç kattan fazla arttı

Büyükşehir Polis Departmanı (MPA)İstatistiklere göre başkentte bir ayda çalınan araç sayısı 2018’de 20’yi geçmezken, bu sayı yılın Nisan ve Mayıs aylarında 79’a ulaştı.

MPA’nın sitesinde paylaşılan grafiklerde, Washington’da bir ayda çalınan araba sayısının Temmuz 2019’da 21’e çıktığı, Kovid-19 salgınının yaşandığı Kasım 2020’de ise bu sayının 66’ya çıktığı görüldü.

Başkentte araç hırsızlıklarının sayısı 2022 Ocak ayında 63’e yükselirken, bu sayının en düşük olduğu Mart ve Mayıs aylarında bile 28’in altına düşmediği belirlendi.

Polis raporlarına yansıyan rakamlara göre Washington’da 2018’den bu yana en fazla araba hırsızlığı 2023 yılında olurken, yılın ilk yarısında toplam rakam 327’ye ulaştı.

Yıl içinde meydana gelen otomobil hırsızlıklarının 72’sinde silah kullanıldığı, hırsızlıktan 43 kişinin gözaltına alındığı paylaşıldı.

MPA verileri ayrıca, araba hırsızlığı nedeniyle tutuklananların çoğunun ortalama yaşının 15 olduğunu ve hırsızlığa karışan gençlerin 12 kadar düşük olduğunu ortaya koydu.

Yetkililer endişelerini dile getirdi

11 Mayıs’ta başkent Washington’da asayiş zirvesine ev sahipliği yapan Washington Belediye Başkanı Muriel Bowser, kentte suç oranlarının arttığını belirterek, bununla başa çıkmak için bazı yasal değişiklikler yapılması gerektiğini söyledi.

Benzin pompası, “Şu anda odak noktamız toplumdaki gerçek suçlular. Cinayet gibi suçlardan aklanan ama şu anda tutuklanmayan birçok insan var.Sözleriyle güncel şehir yazılarını eleştirdi.

Görüşmede, Washington polisinin kayıtlarına göre kentte hata oranının geçen yıla göre yüzde 27 arttığı, şiddet hatalarında ise yüzde 10 artış olduğu paylaşıldı.

ABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verebilirlik Komitesi’nin Mart ayı sonundaki toplantısında, Washington DC Yönetim Kurulu Üyesi Charless Allen, federal yönetimin şehrin adalet sistemi üzerindeki kontrolünü “saçmalık” olarak nitelendirerek, başkentin yerel denetime sahip olmadığına dikkat çekti. kabahatleri kovuşturmak veya hüküm giymiş kişileri cezalandırmak. .

ABD Anayasasına göre Kongre, Washington DC’yi denetleme hakkına sahipken, başkentin yönetiminden sorumlu olan DC Konseyi, yasayı yürürlüğe koymadan önce tüm yasaları Kongre’ye sunmalıdır.

haber-meric.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu