Haber

Almanya’da Filistin’e destek mitingi

Tarihi Köln Katedrali önünde “Filistin’e Özgürlük” temalı mitingde, İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarını protesto eden göstericiler pankartlar ve Filistin bayrakları taşıdı.

Burada yapılan konuşma ve sloganlarda İsrail hükümetinin Filistin halkına yönelik zulmü anlatılırken, sessiz kalan ve İsrail’e destek veren Batılı ülkeler eleştirildi.

Mitinge katılan Ersin Sedefoğlu, İsrail hükümetini eleştirdi. Filistin halkının haklı ve meşru bir savaş yürüttüğünü belirten Sedefoğlu, “Onların toprakları yıllardır işgal altında. Biz mazlum Filistin halkının yanındayız.” söz konusu.

Mitinge katılmak üzere Bonn’dan gelen ve adının Sirus olduğunu söyleyen gösterici, “Batı Şeria’da İsrail işgali altındaki halk için sesimizi duyurmak istiyoruz ve bu benim için önemli bir şey. insani bir bakış açısı. Orada suçlar işleniyor ve orada insanlar her gün eziliyor, işgal altında yaşıyor.” .” söz konusu.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gösteriye Filistinlilerin yanı sıra Türkler, Almanlar ve diğer ülke vatandaşları da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu