Yaşam

Çöp Adam’ın Tamer’i Engin Altan Düzyatan Kimdir?

En Son Babalar Duyar, Koçum Benim, Diriliş Ertuğrul, Kurşun, Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı üzere dizilerde ve pek çok sevilen sinema sinemasında rol alan başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan yeni projesi Çöp Adam ile ekranlara dönüyor! Sevilen oyuncu son vakitlerde rol aldığı tarihi dizilerin akabinde uzun bir mühlet sonra apayrı bir üretimle izleyici karşısına çıkıyor. Sevenlerinin özlediği Engin Altan Düzyatan kadar, eşi ile ne vakit evlendiği ve eşinin kaç yaşında olduğu da merak ediliyor.

26 Temmuz 1979 İzmir doğumlu olan başarılı oyuncunun dedeleri vaktinde Yugoslavya’dan göç etmişler.

Asıl hayali pilot olmakmış aslında. Tüm bu süreçte de babasının onun için hayal ettiği meslek ise doktorlukmuş!

1996’da Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne giren Düzyatan, üniversite mezuniyetinin ardından Kenter ve DOT Tiyatrosu’nda vazife aldı ve akabinde da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda bir oyunu yönetti.

Mezuniyetinin akabinde oyunculuğa da başladı aslında. Yeditepe İstanbul, Bizim Otel, En Son Babalar Duyar rol aldığı birinci diziler.

Onun daha çok tanınmaya başladığı dizi ise 2002-2003 yıllarında rol aldığı Koçum Benim dizisi.

Alacakaranlık, Hürrem Sultan, Mühürlü Günler ve Kampüsistan dizilerinde rol aldıktan sonra, Kalbin Vakti isimli sinema sinemasıyla beyazperdeye birinci adımı attı.

Sil Baştan, Azize, Belalı Baldız dizilerinin akabinde Beyza’nın Bayanları sinema sinemasında Koray karakterine hayat verdi.

Hemen akabinde peş peşe Kızlar Yurdu, Sıla, Affedilmeyen, Sevgili Dünürüm dizilerinde rol aldı.

Dantel, Cüretin Var mı Aşka?, Bir Bulut Olsam rol aldığı başka diziler ortasında.

Bu süreçte Cennet, Mezuniyet üzere sinemalarda rol alsa da, en sevilen sinema sinemalarından biri Romantik Güldürü oldu.

Aynı yıl olan 2010’da ayrıca New York’ta Beş Minare sinemasında de başarılı bir performans sergiledi.

Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet, Çırağan Baskını üzere dizilerden sonra, son yıllardaki popülerliğini kazandığı Diriliş: Ertuğrul dizisinde rol aldı.

Bu süreçte rol aldığı sinemalar ise, Bir Avuç Deniz, Anadolu Kartalları, Bu Son Olsun, Paddle Pop Adventures 2: Journey Into the Kingdom, Romantik Güldürü 2: Bekarlığa Veda, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Ve Panayır Köyden Gelir, Cin Geçidi sinemalarında rol aldı.

150 kısım süren Diriliş: Ertuğrul’un ardından Kurşun dizisinde rol aldı ve onu ekranlarda izlediğimiz son dizi ise Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı oldu.

Bu ortada Babamın Kemanı isimli sinema sinemasında rol aldığını da çabucak ekleyelim.

Yeni dönemde ise başrolünü Elçin Sangu ile paylaşacağı Çöp Adam isimli dizide Tamer karakterine hayat veriyor.

Kariyerini bir kenara bırakırsak, Engin Altan Düzyatan ile ilgili az bilinen bilgilerden biri dövmeleri ile ilgili. Bir şövalyelik kitabında gördüğü “Onurum hayatımdır.” yemini çok güzeline gitmiş ve göbeğine bu türlü bir dövme yaptırmış.

Ayrıca ayak bileğinde ejderha ve ying-yang, sol ayağının alt baldırında da hayat çiçeği dövmesi var.

Özel hayatına gelecek olursak başarılı oyuncu 2014 yılında Neslişah Alkoçlar ile dünyaevine girdiğini ve şimdilerde keyifli bir ailesinin olduğunu söyleyebiliriz.

Bu hoş çiftin 2016 yılında dünyaya gelen Buyruk Aras isminde dünya tatlısı bir de oğulları var!

Ailesiyle kocaman mutluluklar dilerken, yeni projesinin de reytingi bol olsun diyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu