Haber

Gazetecilerden Türkiye Barolar Birliği yürüyüşüne destek

ANKARA –Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Çağdaş Gazeteciler Derneği, Türkiye Barolar Birliği’nin Hukukun Üstünlüğü Yürüyüşü’ne destek verdiklerini açıkladı. Türkiye Barolar Birliği’nin çağrısında, “Anayasa düzenini açıkça ihlal eden karar karşısında hukukun üstünlüğünü savunuyoruz; “Tüm meslektaşlarımızı basın açıklamasına ve “Düzen Kuralları”nda buluşmaya davet ediyoruz. Kanun “Ahlatlıbel Atatürk Parkı’ndan Yargıtay’a yürüyüş.”

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin Can Atalay kararına karşı bugün saat 15.00’te Anayasa Mahkemesi’nden Yargıtay’a yürüyecek olan Türkiye Barolar Birliği’ne ilk destek CHP’den geldi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaptığı açıklamada, “Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlediği ‘Hukukun Üstünlüğü’ Yürüyüşüne milletvekillerimizle birlikte katılıp destek vereceğiz.”

TGC VE ÇGD’DEN YÜRÜYÜŞE DESTEK

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de Türkiye Barolar Birliği’nin yürüyüş davetine destek verdiklerini belirten bir açıklama yaparak şunları söyledi: “Türkiye Barolar Birliği’nin Hukukun Üstünlüğü yürüyüşüne destek veriyoruz. “Anayasamızın güvence altına aldığı özgürlüklerimizi ve hukukun üstünlüğünü koruyacağız” dedi.

Yürüyüşe destek veren bir diğer basın meslek kuruluşu ise Çağdaş Gazeteciler Derneği oldu. ÇGD yaptığı açıklamada, “Hukukun üstünlüğü için yürüyüş çağrısını destekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu