Haber

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 15 takım mücadele edecek

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon 8 ilden 15 takım mücadele edecek.

Ligin 44. sezonu, 13 Eylül Çarşamba günü oynanacak maçlarla başlayacak. Geçtiğimiz sezon “Dünyanın felaketi” olarak nitelendirilen depremler nedeniyle ligden çekilen Hatay Büyükşehir Belediyespor’un ardından kadro sayısı 15’e yükseldi. yüzyılda” lige geri döndü.

Her hafta bir takımın “güle güle” olacağı ligde ilk 8 takıma play-off bileti verilecek. Son iki takım küme düşecek.

8 ilden takımlar olacak

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne bu sezon 8 ilden takımlar katılırken, en fazla takım başkent Ankara ve İstanbul’dan katılacak.

Lige Ankara ve İstanbul’dan 4’er, Mersin’den 2, Antalya, Bursa, Hatay, Kocaeli ve Kayseri’den 1 takım katılacak.

Ligde Ankara’dan OGM Ormanspor, Nesibe Aydın, BOTAŞ ve Çankaya Üniversitesi ile İstanbul’dan Fenerbahce Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring, Beşiktaş ve Emlak Konut yer alacak.

Mersin, ÇBK Mersin ve Element Yapı Tarsus ile SporAntalya’yı Antalya Toroslar Basketbol, ​​Bursa’yı Bursa Uludağ Basketbol, ​​Hatay’ı Hatay Büyükşehir Belediyespor, Kocaeli’yi İzmit Belediyespor, Kayseri’yi ise Melikgazi Kayseri Basketbol temsil edecek.

Hatay Büyükşehir Belediyespor evinde oynayacak

Geçen sezon deprem nedeniyle ligden çekilen Hatay Büyükşehir Belediyespor, maçlarını Hatay’da oynayacak.

Akdeniz temsilcisi, maçlarını Hatay Merkez Spor Salonu’nda oynayacak.

Avrupa kupalarında 8 Türk takımı mücadele edecek

Bu sezon Avrupa kupalarında Türkiye’yi 8 kadın basketbol takımı temsil edecek.

F.Bahçe Alagöz, Kadınlar Avrupa Ligi’nde şampiyon olarak yer alacak. F.Bahçe’nin yanı sıra ÇBK Mersin de Avrupa Ligi’nde gruplarda mücadele edecek. Beşiktaş, Avrupa Ligi’ne katılmak için ön eleme turunda Polonya’nın Palkowice takımıyla karşılaşacak.

FIBA Avrupa Kupası gruplarında Galatasaray Çağdaş Faktoring, Emlak Konut, Bursa Uludağ Basketbol ve Melikgazi Kayseri Basketbol mücadele edecek.

Elemelerde Portekiz’in Sportiva Azoris Hotels kadrosuyla eşleşecek olan Antalya Toroslar Basketbol, ​​elemeleri halinde küme düşme hakkını elde edecek.

kirazhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu