Haber

Kağızman’da aracın altındaki sahte mekanizma patlatıldı

Kağızman’da aracın altındaki sahte mekanizma patlatıldı

KARS – Kağızman’da bir sancının altına oyun hamuru konularak bomba süsü verilen cisim polisi harekete geçirdi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, aracın altındaki cismi fünye ile patlattı.

Olay, Kars’ın Kağızman ilçesinde meydana geldi. Oto yıkamaya aracını getiren 1 kişi araçtan inerek oto yıkamadan ayrıldı. Aracın altında bulunan kablolu cismi gören oto yıkamacı durumu polise bildirdi.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, bomba ihtimaline karşı bölge araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kars’tan bölgeye bomba imha uzmanları çağrıldı.

Olay yerine gelen bomba uzmanı özel kıyafetiyle araca yaklaştı. Sinyal kesici özel takım elbisesini giyerek yanındaki elektronik sinyalleri bloke etmek ve kesmek için tasarlanmış sinyal bozucu sinyal kesici ile araca yaklaştı. Fünyeyi araca takan bomba uzmanı, daha sonra nezaretinde fünye ile araçtaki cihazı patlattı.

Polis, yapılan incelemenin ardından kablolarla bomba süsü verilen cihazı yerleştiren kişi veya kişileri cismin üzerine oyun hamuru koyarak yakalamak için çalışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu