Yaşam

Lady Gaga’nın köpeklerini çaldı: 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Geçen yıl Lady Gaga’nın bakıcısı Ryan Fischer’ı vuran ve ‘Fransız buldozer’ cinsini çalan James Howard Jackson, 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Jackson daha önce bir yazım hatası nedeniyle ‘yanlışlıkla’ serbest bırakılmıştı.

The Guardian’ın haberine göreLos Angeles Bölge Savcılığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, köpek bakıcısını vuran Jackson’ın cinayete teşebbüs suçlamalarına itiraz etmediğini söyledi.

Geçen yılki baskında ağır yaralanan Fischer, sosyal medya hesabından mahkemeye seslendi ve şu ifadeleri kullandı:

Asia, Koji ve Gustav’ı akşam gezintisine çıkaralı neredeyse iki yıl geçtiğine inanmak zor. O an kendimi köpeklerin çalınmasını engellemek için var gücümle savaşırken buldum. Ama bu yeterli değildi: Kaldırımda dövüldüm, boğuldum, vuruldum, ölüme terk edildim. Kan içindeydim. Koji ve Gustav da gitmişti.”

Yetkililer, kaçıranlar James Howard Jackson, Jaylin White (19) ve Lafayette Whaley’nin (27) 24 Şubat 2021’de Los Angeles’ta pahalı cins Fransız buldozerleri aradıklarını söyledi.

Dedektiflere göre hırsızlar, köpeklerin Lady Gaga ile akraba olduğunu bilmiyorlardı.

Lady Gaga, soygunun ardından köpeklerini geri getiren kişilere 500.000 dolar vereceğini açıkladı. Köpekler, birkaç gün sonra yine görevi kötüye kullanmakla suçlanan bir bayan tarafından yetkililere teslim edildi. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu