Ekonomi

Muğla Büyükşehir Belediyesi MELSA Satış Mağazası Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi MELSA satış mağazası yeni yerinde vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe ilçesi Pir Mahallesi İsmet İnönü Caddesi’ne taşınan MELSA işletmesini yeni yerinde ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruluşu olan MELSA, Türkiye’nin farklı illeri ve Muğla’nın 13 ilçesinden kooperatiflerin, yerel üreticilerin ve ticari işletmelerin 549 çeşit ürününü tüketicilerle buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan MELSA, Muğla’dan 15 ve Aydın’dan 1 olmak üzere 16 üretim kooperatifinin ürünlerine de ev sahipliği yapıyor. Üretici ve tüketicinin kazanç sağladığı bir zincir oluşturan MELSA’da zeytinyağı ve zeytin çeşitleri, sirke, tahıllar, konserveler, kuru meyveler, kuru baklagiller, aromatik bitkisel yağlar, dekoratif işler, sabun, kıyafet gibi yerel ve el yapımı ürünler yer alıyor. ve tekstiller vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. . Vatandaşlar bu çalışmalara MELSA şubelerinden veya “muğlaelsanatları” adresinden ulaşıp sipariş verebiliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bir operasyonu olan MELSA’yı yeni yerinde ziyaret etti. Osman Gürün, MELSA’nın Muğla’nın ve farklı şehirlerin ürettiği eserleri vatandaşlarla buluşturan çok değerli bir pazar olduğunu belirterek, birçok eseri barındıran MELSA’ya hem ziyaret ederek hem de internet üzerinden tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz dedi. Başkan Gürün; “Bereketli toprakları ve hakim ürünleriyle tarımda marka olan Muğla’da MELSA tesisimiz kooperatiflerimizin, başta kadınlarımız olmak üzere yerel üreticilerimizin ve farklı işletmelerin ürettiği ürünlere ev sahipliği yapıyor. Balımız, tahinimiz, zeytinyağımız, mandalina lokumumuz ve çok daha fazlasını 13 ilçemizin verimli topraklarındaki dağlardan elde ediyoruz.” MELSA çatısı altında çalışmalarımız vatandaşlarımızı bekliyor. Bu eserlere internet üzerinden de ulaşmak ve sipariş vermek mümkün. MELSA, Muğla’dan yurtdışına farklı bir şehre gidecek veya yanına hediyelik ürün götürmek isteyen tüm vatandaşlarımız için çok önemli bir satış merkezidir. Tüm vatandaşlarımızı MELSA’ya davet ediyoruz “Bekliyoruz” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu